Srebrna biżuteria

Biżuteria to niewielki element stylizacji, który stanowi cenną ozdobę ciała i stroju. Ponadto, te niewielkie detale potrafią sprawić, że czujemy się wyjątkowo i szykownie. Często też niosą za sobą pewną historię – biżuteria często jest pamiątką rodzinną, podarunkiem od kogoś ważnego lub kojarzą się nam z ważnymi wydarzeniami z życia. Może być wykonana z wszelkiego rodzaju materiałów i kruszców. Niewątpliwie największą klasyką jest – obok złotej – biżuteria srebrna. Srebro było wydobywane już około 4000 lat p.n.e. na terenie dzisiejszej Turcji, było wówczas używane jako rodzaj waluty oraz wykonywano z jego różnego rodzaju naczynia, figurki i biżuterię.

Srebro jest metalem białym i miękkim, posiadającym piękny połysk. Można z łatwością je polerować. Srebrną biżuterię najczęściej wykonuje się ze srebra próby 925, połączonego z miedzią. Ze względu na swoją plastyczność, srebrna biżuteria zachwyca przeróżnymi wzorami i formami. Często przyozdabiana jest dodatkowo kamieniami szlachetnymi czy innymi kruszcami. Ta różnorodność wśród srebrnych wyrobów jubilerskich sprawia, że każdy może znaleźć jakąś część biżuterii, która będzie mu odpowiadała i pasowała do jego stylu, nastroju.

Srebrna biżuteria to idealny dodatek dla każdej z nas, która nie lubi lub nie może nosić złota lub sztucznej biżuterii. Jest znacznie tańsze od złota, dlatego więcej kobiet może sobie na nie pozwolić. Srebrna biżuteria będzie pasować na każdą okazję i do każdego stroju. Zależnie od tego czy wybierasz się do pracy czy na imprezę – dobierz biżuterię o takiej wielkości i w takiej ilości jaka pasuje do sytuacji. Nie bój się także łączyć ze sobą biżuterii i tworzyć zestawy z różnych jej elementów. Srebrna bransoletka będzie na przykład świetnym dopełnieniem zegarka. Ostatnio bardzo modne stało się również noszenie kilku łańcuszków czy naszyjników naraz – takie rozwiązanie pięknie podkreśli twój dekolt, jeśli masz ochotę założyć bluzkę lub sukienkę z głębszym wcięciem. Nie zapominajmy też, że srebrna biżuteria to idealny prezent na każdą okazję!
icn-up
do góry