srebrne pierścionki

Pierścionek srebrny nigdy nie wyszedł z mody

Stanowi jedną z najpopularniejszych form biżuterii. Może być cackiem o ukrytym znaczeniu albo obrączką ślubną, może być znakomitym prezentem dla kogoś bliskiego. Pierścionek srebrny jest szykowny, elegancki, do tego niedrogi. Srebro znajduje się w czołówce przemysłu biżuteryjnego – to jeden z najchętniej wykorzystywanych metali w sztuce jubilerskiej. Trwały, klasyczny i niezwykle uniwersalny – łatwo zrozumieć, dlaczego pierścionek srebrny nigdy nie wyszedł z mody. Ten metal szlachetny może być obecnie jednym z najbardziej przystępnych cenowo, ale na długo przed nastaniem czasów masowej produkcji biżuterii, srebro było towarem zarezerwowanym dla kolekcji biżuterii osób zamożnych i dobrze sytuowanych.

Krótka historia srebrnego pierścionka

Uważa się, że srebro zostało odkryte około 5000 lat p.n.e. i niemal natychmiast znalazło zastosowanie. Obejmowało ono wyrób naczyń, tworzenie wielu starożytnych rzeźb oraz, oczywiście, projektowanie biżuterii należącej do klas rządzących. W starożytnym Egipcie srebrna biżuteria była zarezerwowana dla królów, królowych, faraonów i innych wybranych osób. Podobnie w okresie starożytnej Grecji srebro było niemal wyłącznie wykorzystywane w biżuterii należącej do najbogatszych mężczyzn i kobiet, mimo że metal ten był używany do produkcji waluty będącej w obiegu w całym ówczesnym społeczeństwie. Ten standard utrzymywał się przez kolejne stulecia – podobnie jak w przypadku innych metali szlachetnych, aż do początku epoki wiktoriańskiej dostęp do srebra miały tylko osoby z najwyższych sfer społecznych i klasy rządzące. Jednak wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej nastąpił przełom w historii srebrnej biżuterii. Populacja klasy średniej zaczęła się zwiększać, sprzyjał temu wzrost możliwość fabryk, rósł przy tym popyt na biżuterię, a rozwój technologii sprawił, że można ją było produkować na masową skalę. Od tego momentu niemal każdy mógł sobie pozwolić na pierścionek srebrny Biorąc pod uwagę, że biżuteria od dawna uważana była za idealny prezent dla ukochanej osoby, nie dziwi fakt, że masowa jej produkcja, która pozwalała na zakup takich przedmiotów osobom o skromnych dochodach, szybko stała się prężnie rozwijającym się przemysłem. W samym jego sercu znajdowało się srebro i pierścionek srebrny, który do dziś jest jednym z najchętniej kupowanych wyrobów biżuteryjnych.

Spraw sobie lub komuś bliskiemu pierścionek srebrny – Allani.pl Ci pomoże!

Czy będzie to srebrny pierścionek z opalem, lub z onyksem, a może z cyrkoniami, czy kamieniem księżycowym: wybór biżuterii damskiej w naszym serwisie jest na tyle duży, że na pewno znajdziesz coś dla siebie bądź dla bliskiej Ci osoby. Wynika to z charakteru naszej działalność – funkcjonujemy niczym galeria handlowa, czyli miejsce, w którym znajdziesz wszystko, czego szukasz. W dodatku na Allani.pl zrobisz zakupy bez wychodzenia z domu i presji czasu. Dokonać odpowiedniego wyboru mogą Ci pomóc nasze filtry, zaznacz np., jaki preferujesz kamień, motyw, kolor czy markę biżuterii, a wyszukiwarka pokaże Ci tylko produkty z tymi cechami. Zakupy na Allani.pl to prawdziwa wygoda. I znaczna oszczędność – przekonasz się o tym, kiedy skorzystasz z naszych filtrów budżetowych: kliknij w pole „kody promocyjne” oraz „wyprzedaże”, a zapoznasz się ze wspaniałymi, biżuteryjnymi okazjami!

Pierścionek srebrny będzie na Twoim palcu lśnił jak księżyc

Srebrna biżuteria jest zawsze modna i rozchwytywana, w dodatku nie uszczupla portfela jak chociażby złoto. Wybierz spośród pierścionków dostępnych na naszej stronie ten jedyny, a będzie on gustownie lśnił na Twoim palcu w każdej sytuacji!
pokaż więcejpokaż mniej

srebrne pierścionki