Stylowa biżuteria
ślubna

Biżuteria ślubna to dopełnienie całej stylizacji. Wybór sukni ślubnej to dopiero połowa sukcesu. Dopiero odpowiednie dodatki pozwalają w pełni lśnić kobiecie w najważniejszym dniu jej życia. Najważniejszą ozdobą ślubnej stylizacji jest biżuteria, która nie tylko jest dopełnieniem ślubnej kreacji, ale także „kropką nad i”, która tworzy kompletny ślubny look. Jednakże nie może ona być dobrana przypadkowo – należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby zaopatrzyć się w odpowiednią biżuterię ślubną.
br/> Po pierwsze biżuteria musi do siebie pasować. Nie możesz wybrać kolczyków, bransoletki i naszyjnika zupełnie z innej bajki. Najlepiej postaw na komplety – wtedy będziesz miała pewność, ze dodatki będą ze sobą grały. Jeśli natomiast nie przepadasz za kompletami, dobieraj biżuterię ślubną tak, aby miała ona wspólne elementy – na przykład: każdy element będzie delikatny z białego złota, a poszalej z jednym (np. bransoletką). Wszystkie świecidełka powinny być w jednym stylu. Biżuteria również wpływa na proporcje ciała, więc warto pilnować tego, aby ich nie zaburzyć. Obejrzyj się dokładnie w lustrze -ramiona, biodra, twarz, dekolt – wtedy możesz wybrać odpowiednie dodatki. Małą sylwetkę duże akcesoria mogą przytłoczyć, przy większej kobiecie drobna biżuteria zginie. Przy szerokich ramionach to dekolt sukni ma za zadanie Was wyszczuplić, ale można to również podkreślić za pomocą naszyjnika w kształcie literek V lub Y. Kolor sukni również odgrywa duże znaczenie. Najczęściej Panna Młoda decyduje się na suknię śnieżnobiałą lub écru. Do tej pierwszej o wiele bardziej pasują srebrne dodatki, stylizacje z sukienkami écru aż proszą się z kolei o złote dodatki. Najlepiej, aby biżuteria ślubna łączyła się z krojem sukienki. Do kreacji vintage mogą pasować sznury pereł, do princessy cyrkonie i kryształki swarovskiego, a do romantycznej i zwiewnej sukni ażurowe wiszące kolczyki.

Co jest najważniejsze? Zaufaj własnemu stylowi. Choć skromne i proste kreacje pozwalają na większe wariacje w wykorzystaniu biżuterii, posiadając sukienkę niczym Kopciuszek nie musisz rezygnować z dodatków całkiem. Jednak pamiętaj o umiarze. Biżuteria powinna podkreślać atuty, a przesadzając można uzyskać całkiem odwrotny efekt. Ostrożność zachowaj szczególnie wtedy, gdy planujesz ozdobić włosy tiarą – w takim wypadku koniecznie postaw na minimum dodatków. Na koniec zastanów się, czy wybrana biżuteria będzie współgrać z twoją fryzurą. W przypadku koka masz dość dużą dowolność: elegancko będą wyglądać zarówno wkręty, jak i długie kolczyki. Jednak kiedy zdecydujesz się na rozpuszczone, opadające na ramiona włosy, lepiej zastosuj wkręty i postaw na bardziej elegancki naszyjnik.