Bluzy polarowe, kolekcja zima 2022/2023

Ciepłe bluzy polarowe

Polar to bardzo nietypowy pod względem struktury materiał. Wykonywany jest z PET, czyli materiału wykorzystywanego również między innymi do produkcji butelek plastikowych, oraz innych tworzyw sztucznych. Jego twórcą jest przedsiębiorstwo Malden Mills, które opracowało go w 1979 r. Cechuje go hydrofobowość, oddychalność , a przy tym ma właściwości termoizolacyjne. Podobnie jak wełna, zatrzymuje ono ciepło, jednak w przypadku przemoczenia nie traci tych właściwości. Tym samym równocześnie odprowadza pot nie doprowadzając do nadmiernej utraty ciepła. Z tego tez względu wykorzystywany jest głównie w produkcji odzieży sportowej. Jest to materiał bardzo przyjemny w dotyku, elastyczny i odporny na zagniecenia, szybko schnący, nie wymagający prasowania, nie mechaci się i jest wytrzymały na zużycie.

Bluzy polarowe, potocznie nazywane polarami, to doskonały wybór na chłodne jesienno-zimowe, a nawet wiosenne dni. Obecnie istnieje wiele wzorów tego typu bluz. Są one klasycznie rozpinane na suwak, wkładane przez głowę, z kangurzą kieszenią, lub dwiema osobnymi. Często posiadają również kaptur. Mogą być one całościowo wykonane z polaru lub mieć podszewkę np. z bawełny.

Obecnie na rynku jest wiele wzorów i kolorów polarów. Nie jest to cześć garderoby przeznaczona na eleganckie okazje, a raczej na co dzień, czy przy okazji wyjazdów. Zawsze warto zabrać z sobą coś cieplejszego. Bluza polarowa sprawdzi się idealnie. Należy jednak pamiętać, że nie ochroni ona od wiatru i pod wpływem wysokiej temperatury polar może się topić. Mimo to jest idealnym wyborem na spacer, czy rower, do spodni, cienkiej parki , bomberki, czapki z daszkiem i adidasów. To must have również dla osób uprawiających sport lub jogging. Dzięki niej nie zmarzniecie i nie przegrzejecie się nawet w najgorszą pogodę. Warto więc postawić na jakość, funkcjonalność i wygodę. Bluzy wykonane z polaru mogą być alternatywą dla zwykłych bluz i zdecydowanie sprawdzą się lepiej niż swetry w mroźne dni. Idealne dla osób ćwiczących, dbających o kondycję i uprawiających sport, ale nie tylko. Każdy z nas powinien mieć choć jedną bluzę polarową. Wybierz więc model idealny dla siebie!
829 produktów

Obejrzano 60 z 829 produktów