Bojówki męskie, kolekcja jesień 2022

Bojówki męskie

Bojówki to męskie spodnie, których popularna nazwa nawiązuje do ich wojskowego stylu. Odznaczają się bardzo dużą trwałością i naciskiem na praktyczność. Mają charakterystyczny krój. Cechują się szerokimi nogawkami zwężającymi się przy kostce (jest to zrobione z uwagi na łatwość wkładania ich w cholewę buta) oraz pojemnymi, łatwo dostępnymi kieszeniami umocowanymi na udach, które są ich nieodzownym elementem. Luźniejsza forma w górnych partiach bojówek pozwala na swobodne zginanie nóg w kolanach bez potrzeby naciągania materiału. Z kolei węższy dół zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną, dzięki utrzymywaniu odpowiedniej poduszki powietrznej między skórą a tkaniną spodni. Występują w wielu kolorach, jednak najpopularniejsze to zdecydowanie te w odcieniach khaki, czerni, piasku lub we wzór moro. To spodnie, które nadają się na każdą porę roku. Niestety, nie są przeznaczone na większe okoliczności. By nie popełnić wtopy, nośmy je do codziennych stylizacji.

Bojówki ze względu na swoje pierwotne zastosowanie są spodniami przede wszystkim funkcjonalnymi, adekwatnymi do trudnych warunków fizycznych żołnierzy, myśliwych itp. Jednak od około drugiej połowy lat '90 ubiegłego wieku, bojówki (wraz z glanami), stały się popularną częścią mody ulicznej, szczególnie wśród subkultury punk rockowej oraz heavymetalowej. Dzisiaj nosi je każdy mężczyzna, niezależnie od zawodu i gustu muzycznego. Popularne są modele jeszcze bardziej zwężane niż klasyczny model bojówek, jednak wciąż pozostają męskie i charakterne. Obuwie, z którym się je łączy to już nie tylko glany lub typowo żołnierskie, ciężkie buty, lecz np. trampki, sneakersy, martensy bądź trapery - w zależności od pory roku.

Znając odpowiednie obuwie, przejdźmy do góry naszej stylizacji. Bojówki dobrze komponują się z prostymi, basicowymi rzeczami, takimi jak jednolite T-shirty w serek (np. czarne lub białe) lub cienkie sweterki. Świetnie wyglądają z czarną ramoneską, która dodaje całemu outfitowi pazura lub hitem ostatnich sezonów - kurtką bomberką. Na rynku od pewnego czasu znaleźć można również bojówki wykonane z dresowego materiału, wzbogaconymi o metaliczne elementy. Są one na granicy sportowego a codziennego stylu, dlatego spokojnie możemy je stylizować na dwa sposoby.
776 produktów

Obejrzano 60 z 776 produktów