Buty trekkingowe, kolekcja zima 2019

801produktów

Buty damskie
trekkingowe

Uprawianie sportów jest dobre dla Twojego zdrowia, ale też wymaga odpowiedniego przygotowania. Łatwo tu o kontuzję, a laików może zaskoczyć ilość wysiłku, jaki trzeba w włożyć w zdobywanie kolejnych szczytów. Jednym z najbardziej popularnych sportów jest chodzenie po górach, a podstawą przy nim jest odpowiedni sprzęt i ubiór, np. buty trekkingowe.

Jeśli chodzi o buty trekkingowe, należą one do butów turystycznych, a konkretniej do ich grupy B/C (górskie buty trekkingowe) i grupy B (klasyczne buty trekkingowe). Te należące do pierwszej grupy są przeznaczone głównie do długich wypraw turystycznych z ciężkim bagażem, a buty trekkingowe z grupy B są najbardziej uniwersalne i znajdą swoje zastosowanie przy wielu różnych wyprawach.

Buty damskie trekkingowe występują w wersji niskiej lub wysokiej. Niskie buty trekkingowe będą odpowiednie na przykład latem, ponieważ zapewnią wymaganą ochronę stopy, ale też nie będzie w nich gorąco. Wysokie buty trekkingowe będą idealne zimą, kiedy w górach zalegają grube warstwy śniegu i łatwo się poślizgnąć, a co za tym idzie – doznać kontuzji nogi.

Buty trekkingowe mają za zadanie odpowiednią amortyzację i usztywnienie nogi. Ich podeszwa jest dość gruba, abyś nie odczuwała ewentualnych nierówności drogi czy drobnych kamyków. Musi ona też być dość twarda, ale zginająca się z łatwością – dzięki temu dopasowuje się do powierzchni i ułatwia wspinanie się po nierównościach skał. Buty trekkingowe mają sznurówki zrobione z dość sztywnego i mocnego materiału, aby zapobiegać ich przetarciu i przerwaniu. Muszą one odpowiednio trzymać nogę w bucie, żeby nie uciekła z niego na przykład podczas stawiania stopy na półce skalnej. Dziury na sznurówki nie są zwykłymi wycięciami w materiale – mają one zamontowane metalowe "haczyki”, które dają dodatkowe zabezpieczenie sznurówki przed przerwaniem.

Jak przy wszystkich sportach, także w chodzeniu po górach ważna jest odpowiednia wentylacja odzieży. Dlatego też buty trekkingowe szyte są z materiałów oddychających i przepuszczających powietrze. Dodatkowo, buty trekkingowe muszą być odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Do czego nosić?

Sportowe buty to głównie jakość, a nie wygląd, jednak dla kobiet wygląd obuwia także może być ważny. Buty damskie trekkingowe z kolorowymi wstawkami zakładaj do stonowanego total looku, na przykład czarnych legginsów i czarnej bluzki przeznaczonej do uprawiania konkretnego sportu. Jeśli posiadasz buty trekkingowe w jednym kolorze, możesz postawić na resztę ubrań oraz dodatki w innych kolorach. Moda sportowa daje duże pole do popisu, ale pamiętaj, że to funkcjonalność ubrań sportowych jest najważniejsza!