Buty sportowe dziecięce, lato 2021

11185produktów

Buty sportowe dla dzieci

Modele obuwia sportowego to wygodne, lekkie buty na płaskiej i miękkiej podeszwie. Zazwyczaj wykonane są ze skóry lub materiałów syntetycznych i charakteryzują się niezwykłym komfortem noszenia. Choć pierwotnie zaprojektowane zostały typowo do uprawiania sportu, z czasem przeniknęły do naszej codziennej garderoby. Dziś noszone są przez dzieci, młodzież i dorosłych na wiele okazji - od porannego joggingu, po spacery po mieście, jak i górskie wycieczki. Historia butów sportowych liczy niewiele ponad 100 lat - pierwsze modele zaczęły pojawiać się na przełomie XIX i XX wieku, za sprawą firm, które do dziś są obecne na rynku (np. Reebok i Converse). Bardzo szybko przeniknęły z boiska czy kortu do naszej codziennej garderoby - stały się ikoną popkultury i rozpoznawalnym znakiem idoli nastolatków na całym świecie.
Ze względu na wspomnianą wcześniej wygodę obuwie to jest idealne nawet dla najmniejszych dzieci. Ciężko wyobrazić sobie pierwsze treningi małego piłkarza czy początkującej akrobatki bez starannie dobranej, wygodnej i bezpiecznej garderoby, chroniącej przed kontuzjami i zapewniającej pełną swobodę ruchów. Źle dobrane buty mogą być przyczyną problemów z kolanami, biodrami a nawet powodować wady postawy, dlatego wybór odpowiedniego modelu jest tak ważny. Nie pozwólmy, by nasze małe pociechy biegały po boisku w balerinkach czy sandałach.

Najważniejszą cechą dziecięcych butów sportowych jest miękkość i elastyczność - tylko wtedy nie będą one ograniczać ruchów stopy. Dokładnie dobierzmy rozmiar, najlepiej wykonując obrys stopy na kartce papieru. Pamiętajmy też, że w przypadku najmniejszych dzieci lepszy będzie wybór bucików zapinanych na rzepy, które nasza pociecha będzie mogła założyć samodzielnie. W przypadku zwykłych spacerów po mieście, do szkoły, zabaw w parku itp. możemy zdecydować się na obuwie dziecięce typu lifestyle. Tego rodzaju tenisówki czy sneakersy będą idealne na co dzień, dzieci mogą je nosić także latem - wybierzmy wtedy modele ze specjalnymi wentylującymi otworami. Na jesień najlepiej sprawdzą się natomiast buty sportowe wykonane ze skóry naturalnej, z grubszą podeszwą, dzięki której nie będą przemakać w trakcie deszczu. Sportowe obuwie dostępne jest w pełnej, przepięknej palecie kolorystycznej. Najmłodszym na pewno przypadną do gustu modele z nadrukami postaci z kreskówek czy innymi barwnymi wzorami.