Buty zamszowe, kolekcja zima 2023/2024

590 produktów

Modne buty
zamszowe

Zamsz to rodzaj skóry zwierzęcej, należący do grupy skór szorstkich. Charakteryzuje go struktura "meszku" i w przeciwieństwie do zbliżonego nubuku, ma zdecydowanie dłuższe włosie. Możemy podzielić go również na naturalny i sztuczny. Ten drugimi zazwyczaj jest bardziej sztywny. Choć materiał ten ogólnie jest wyjątkowo przyjemny w dotyku, w przypadku obuwia wiele osób mylnie uznaje go za niepraktyczny. Faktycznie zamsz naturalny należy do rodzaju skór bardziej podatnych na zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne lub wodę. Często pod wpływem wilgoci ciemnieje, a po wyschnięciu jego włosy staja się sztywniejsze. Jest jednak sposób by utrzymać ten materiał w dobrym stanie. Wystarczy systematyczna pielęgnacja. W przeciwieństwie do klasycznych licowych skór nie stosujemy past, lecz wodoodporne impregnaty w spreju i preparaty do odnowienia koloru. Zamsz bowiem poddawany promieniom słonecznym może po dłuższym czasie użytkowania może płowieć. Jednak każdy materiał może się uszkodzić. Dlatego też trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której także zamszowe buty pozostaną w dobrym stanie.

Buty zamszowe to nie tylko alternatywa dla klasycznej skóry, ale też modny dodatek do stylizacji. Jego naturalny kolor po procesie garbowania to ciemny, nierównomierny brąz, który nie jest zbyt pożądany na rynku. Dlatego zwykle kolor ten poddawany jest rozjaśnianiu przy pomocy nadtlenku wodoru. Zamsz syntetyczny jest zaś barwiony. Dzięki temu nasze buty mogą mieć nie tylko różne odcienie brązu, ale też czerni, czy szarości. Buty zamszowe odpowiednio zabezpieczone nadają się na każdą porę roku. Jesienią i zimą postawić można na kozaki za kolano lub botki na słupku, które zestawione np. z grubym wełnianym płaszczem sukienką w kwiaty , czy kombinezonem na ramiączkach będą one świetnie się prezentować w sezonach wiosenno-letnich.

Dzięki miękkości tego materiału buty wykonane z zamszu są nie tylko estetyczne, ale tez bardzo wygodne i doskonale dopasowują się do kształtu naszej stopy. Modele ze sztucznego zamszu mogą zachowywać się gorzej ze względu na fakt że ich struktura jest mniej miękka. W zależności czego potrzebujemy, warto mieć kilka par wykonanych z tego obecnie bardzo modnego i cieszącego się popularnością materiału.

Obejrzano 60 z 590 produktów