Chinosy męskie, zima 2022/2023

Spodnie chinosy męskie

Spodnie typu chino, zwane chinosami to bawełniane, casualowe spodnie o fasonie bardzo przypominającym eleganckie, wizytowe spodnie od garnituru. Odróżnia je jednak materiał oraz zazwyczaj kolor - chinosy często nosimy wiosną i latem, ponieważ są zwiewne i lekkie, dlatego też większość modeli jest w jasnych kolorach, takich jak beże, kremy i pastele. Model ten posiada prostą nogawkę, 2 kieszenie z przodu i 2 wszywane z tyłu. Większość modeli jest bez kantu.

Historia męskich chinosów liczy już około 150 lat. Jak wiele innych elementów garderoby, takich jak np. kurtka budrysówka czy klasyczny, biały T-shirt, spodnie te początkowo były używane w armii. Żołnierze brytyjscy stacjonujący w Indiach w XIX wieku nosili spodnie o tym fasonie, które farbowane były kawą i curry, dzięki czemu uzyskiwały popularny do dziś odcień khaki. Do tej pory zresztą chinosy w tym kolorze uważane są za najbardziej klasyczne i uniwersalne, idealne na upały. Sama nazwa chinosy odnosi się do Chin, tam bowiem na większą skalę zaczęto je produkować dla amerykańskich żołnierzy. W codziennej garderobie bawełniane, lekkie spodnie pojawiły się za sprawą studentów skupionych wokół Evy League, czyli elitarnych uczelni z USA. Konserwatywne, casualowe lecz jednocześnie eleganckie ubrania, które nosili studenci z wyższych sfer zaczęły być kopiowane na masową skalę i nazwane stylem “preppy”.

Modne spodnie męskie typu chino

Bawełniane spodnie o klasycznym fasonie, nazywane chinosami stały się w ostatnich sezonach niezwykle popularne. Mężczyźni docenili ich półformalny charakter. Są naprawdę niezwykle uniwersalne. Świetnie wyglądają w wersji letniej, ze sportowymi, wsuwanymi tenisówkami, podwiniętą nogawką i zwykłym podkoszulkiem. Możemy je ubrać jednak także do pracy, łącząc z marynarką, koszulą i krawatem. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji warto postawić jednak na ciemniejszy odcień. Dostępność fasonów jest naprawdę różnorodna, dlatego warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, by dobrać jak najlepszą parę i ułatwić sobie zakup.

Choć nogawka klasycznych, męskich spodni typu chino powinna być prosta, w sklepach znajdziemy też modele bardzo luźne, jak i dopasowane. Jest to spora zaleta, ponieważ dzięki temu możemy dobrać je idealnie do naszej sylwetki, tuszując ewentualne niedoskonałości i jednocześnie uwydatniając największe atuty. Na dodatek niektórzy panowie po prostu nie lubią zbyt wąskich nogawek, inni znowuż preferują rurki. Możemy więc wybrać, w czym najlepiej się czujemy i co najbardziej nam odpowiada. Podobna sytuacja dotyczy materiału - oprócz standardowej bawełny znajdziemy także chinosy lniane (idealne na upały) jak i sztruksowe (odpowiednie na jesień i zimę).
966 produktów

Obejrzano 60 z 966 produktów