Chokery, kolekcja lato 2022

Chokery

Chokery to naszyjniki noszone ciasno wokół szyi, zwykle to skórzana lub materiałowa tasiemka. Chokery to nowoczesne naszyjnik, nadające odważny i rockowy wygląd całej stylizacji. Nazywane są też dusikami, chociaż choker w dobrze dobranym rozmiarze wcale nie dusi. Mogą być wykonane z łańcuszka, aksamitki, koronki, satynowej tasiemki, sznurka, elementów metalowych lub rzemienia. Chokery są dostępne zarówno w wersji ostrej – rockowej, jak i delikatnej i dziewczęcej. Modne są zarówno wyglądające jak obroża, czyli tasiemki zapinane na szyi, jak i długie kawałki rzemyka lub sznureczka, które można opleść kilka razy wokół szyi, a końcówki takiego chokera można ozdobnie zawiązać na wiele ciekawych sposobów, z których najpopularniejszym jest oczywiście kokardka. Na rynku występują w wielu wariacjach i kolorach. Uwielbiane są przez gwiazdy. Noszą je m,in, takie celebrytki jak: Rihanna , Kim Kardashian, Barbra Streisand, Jessica Mercedess czy Marta Żmuda-Trzebiatowska. Pokochała je także córka poprzedniego prezydenta Ameryki – Sasha Obama.

Chokery pamiętamy głownie z lat 90. To właśnie wtedy pojawiła się moda na noszenie opasek, wykonanych z cienkich, charakterystycznych ażurowych linek, które idealnie przylegały do szyi. Chokery były także znakiem rozpoznawalnym lesbijek. Choker pojawia się także na obrazie Moneta z 1963 roku pod tytułem „Olimpia”. W XVIII-wiecznej Francji noszone były przez kobiety, które chciały w ten sposób okazać, że pamiętają o swoich bliskich, którzy zginęli podczas rewolucji francuskiej. Historia pamięta również czasy, gdy posiadaczkami chokerów były kobiety zamożne, z wyższych sfer. W przeszłości chokerom nadawano wiele rozmaitych, symbolicznych znaczeń.

Jak nosić chokery? Są to naszyjniki odpowiednie zarówno na co dzień, jak i wyjściowe, do eleganckich stylizacji. To bardzo modna i trendy biżuteria, bez względu na wiek. Podczas wyboru chokerów, stawiaj na delikatne rzemyki w minimalistycznym stylu. Takie zestawy możesz łączyć z casualowymi strojami. Zamiast naszyjnika, zawiąż na szyi długi kawałek rzemyka, okręcając go parę razy wokół karku. Cienka czarna tasiemka to kolejne rozwiązanie dla minimalistek, które doskonale się sprawdza. Możesz łączyć je z różnymi koszulami, jeansami, sandałami na koturnach. Pasują niemalże do wszystkiego. Wybór należy do Ciebie.
204 produktów

Obejrzano 60 z 204 produktów