Czapki z daszkiem męskie, kolekcja lato 2024

5700 produktów

Czapka z daszkiem

Czapka z daszkiem jest uwielbiana, szczególnie przez młodych chłopców, chociaż noszą ją także starsi mężczyźni. Generalnie kojarzona jest z modą męską. Czapka to nakrycie głowy, wykonane przeważnie z miękkiego materiału. Jej głównym zadaniem jest ochrona głowy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: zimnem, gorącem, deszczem, śniegiem, wiatrem, promieniami słonecznymi itp. Zwykle, dla dodatkowej ochrony, posiada daszek. Stał się on także niezbędnym dodatkiem i trendem w męskiej modzie.

Pierwsze czapki z daszkiem pojawiły się już w XIX stuleciu. Jej powstanie było podyktowane potrzebą. Czapki z daszkiem miały chronić sportowców przed deszczem, wiatrem i ostrym słońcem. Modele tamtych czasów były prowizoryczne i daleko im do doskonale wykonanych dzisiejszych bejsbolówek. Daszki były wykonane zazwyczaj z tekturki, a część chroniąca głowę pozbawiona była ozdób i występowała tylko w najbardziej podstawowych kolorach. Wszystko zaczęło się zmieniać, kiedy nasze czapki stały się symbolem nowojorskich klubów bejsbolowych. Zaczęto produkować wtedy fasony w klubowych barwach z napisami i grafikami. Coraz więcej osób zaczęło nosić tego typu czapki ze względu na wygodę, chęć okazania sympatii do danej drużyny czy wreszcie dlatego, że są one modne. Produkcja czapek z daszkiem na masową skalę rozpoczęła się w latach 50. XX wieku, czyli stosunkowo niedawno. Modę na czapki z daszkiem dodatkowo lansowali znani aktorzy i muzycy, tacy jak: Justin Timberlake, Pharrell Williams czy Ashton Kutcher. Teraz czapka to nie tylko nakrycie głowy, ale wyrażanie swoich postaw i przekonań, solidaryzowanie się z określoną grupą i kulturą. Wpisały się w element stylu, nie są już tylko funkcjonalne i kojarzone z boiskami.

Czapki z daszkiem to przede wszystkim wielkomiejski styl życia. Odważniejsi mężczyźni noszą je nawet do eleganckich stylizacji i garniturów. Bardzo popularne i efektowne są zestawy z casualowymi, streetowymi i sportowymi ubraniami i butami. Czapki z daszkiem dobrze wyglądają z jeansami, spodniami baggy, zwykłymi dresami i spodniami z krótką nogawką. Dodają luzu prostym T-Shirtom i tank topom. Tworzą rewelacyjny duet z modną bluzą albo sportową kurtką. Casualowa koszula również pasuje do czapki z daszkiem.

Obejrzano 60 z 5700 produktów