Drewniaki, kolekcja jesień 2021

84produktów

Drewniaki

Drewniaki zwane też często chodakami to zdecydowanie jedne z tych butów, które w modzie są tylko dzięki projektantom. Gdyby nie obecność drewniaków na pokazach Chanel czy też Louis Vuittona moglibyśmy obecnie wcale nie pamiętać o tych kultowych butach, które wspominają nasze mamy.

Drewniaki na początku swojej historii z założenia miały chronić stopy chłopstwa, którzy chodzili uprawiać rolę. Były one wykonane z kory lipowej, a w późniejszym okresie czasu również ze skóry. Teraz pełnią zarówno funkcję ochronną jak i reprezentatywną. Istnieje wiele modeli drewniaków. Są dostępne na płaskiej podeszwie, ale również możemy się spotkać z drewniakami na wyższym obcasie. Obecnie nie są one już takie ciężkie i niewygodne jak dawniej. Zazwyczaj są wykończone miękką skórą. Również istnieje wielość kolorów do wyboru. Królują tutaj zazwyczaj biel i czerń, ale jeżeli znudziły Ci się już te barwy to dostępne są również wzory ozdobione w kwiaty lub bardziej jaskrawe kolory, które na pewno będą rzucać się w oczy. Często też drewniaki są ozdobione np. ćwiekami lub jakimiś dodatkowymi sznureczkami, aby urozmaicić ten prosty model obuwia.

Do czego nosić drewniaki? Odpowiedź jest prosta: Do czego tylko mamy ochotę i stwierdzimy, że będzie to w naszym stylu i będzie nam pasowało. Ubierasz letnią, białą sukienkę? Połącz ją z drewniakami w tym samym odcieniu, a stworzysz lekki zestaw na co dzień. Jeśli znudziły Ci się już trampki, dobrym wyjściem będą drewniaki. Zakładając swoje ulubione jeansy rurki połącz je z oversizowym t-shiertem, marynarką i czarnymi drewniakami, które są ozdobione ćwiekami, a uzyskasz uliczny look, którego nie jedna osoba Ci pozazdrości. Chodaki z otwartymi palcami możesz wziąć ze sobą na wakacje. Gdy znudzą Ci się zwykłe klapki lub japonki okażę się niezbyt wygodne zawsze możesz wtedy założyć drewniaki. Na pewno doskonale będą pasować do bluzki na ramiączkach oraz krótkich szortów.
Drewniaki są świetną alternatywą dla „zwykłego” obuwia, które nosimy na co dzień. Jeśli chcesz odświeżyć swoją szafę i nie masz pomysłu co w niej zmienić skuś się na drewniaki, a na pewno nie będziesz żałować!