Produkty Ecco, wiosna 2024

615 produktów

Ecco

Ecco to duńska marka obuwnicza. Jej pomysłodawcą był Karl Toosbay – od najmłodszych lat szkolił się na szewca i marzył o założeniu własnego przedsiębiorstwa. Chciał tworzyć wyjątkowe, dobre jakościowo buty. W 1963 wraz ze swoją żoną postawił wszystko na jedną kartę. Małżonkowie zrezygnowali z dobrze płatnych stanowisk pracy, sprzedali duży dom, w którym mieszkali razem z córką i przenieśli się na wybrzeże Danii, do Bredebro. Tam założyli swoją fabrykę butów. Ryzykowna decyzja szybko przyniosła zysk – już 3 lata po powstaniu przedsiębiorstwa, Toosbay zaczął eksportować buty do Szwecji, Finlandii i Norwegii. Ważnym momentem dla przedsiębiorstwa był rok 1978 – wtedy to Toosbay zaprojektował but o nazwie „Joke”. Przyniósł on marce ogromną popularność i zainspirował Toosbay’a do tworzenia kolejnych charakterystycznych modeli butów.

Wyróżniająca stylistyka, wysoka jakość i komfortowe fasony sprawiły, że marka Ecco jest jedną z najbardziej cenionych firm obuwniczych. Obecnie marka posiada ponad 3000 sklepów na całym świecie i wytwarza około 12 milionów par butów rocznie. Co istotne, marka w produkcji butów wykorzystuje wyłącznie skóry najlepszej jakości. Firma stosuje nowoczesne technologie, ale jednocześnie niektóre modele wykańczane są ręcznie. Marka posiada swój własny patent na łączenie podeszwy z cholewką – bez użycia szwów czy kleju. Wykorzystuje technologię wtrysku bezpośredniego, dzięki czemu obuwie jest bardziej wytrzymałe i wyróżnia się klasycznym designem. Marka wychodzi naprzeciw potrzebom klientów – jednym z jej głównych założeń jest to, ze but ma pasować do stopy, a nie odwrotnie. Podeszwy często więc mają wbudowane specjalne amortyzatory.

Marka Ecco oferuje obuwie dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Asortyment jest bardzo szeroki, a buty podzielone są na kilka kategorii m.in. obuwie codzienne, sportowe, biznesowe czy też outdoorowe. Ecco to marka ceniona w branży modowej, ma na swoim koncie nagrody od takich magazynów jak Glamour czy Avanti. Ecco angażuje się również w akcje charytatywne, jest organizatorem imprezy Ecco Walkathon czyli Spaceru Ludzi Dobrej Woli. Akcja jest bardzo prosta – jej uczestnicy spotykają się w określonym miejscu i spacerują. Marka za każdego spacerowicza wpłaca kwotę na cele filantropijne w zależności od liczby przebytych kilometrów. Akcja nie tylko pomaga potrzebującym, ale również propaguje aktywny tryb życia.

Obejrzano 60 z 615 produktów