Espadryle męskie, kolekcja zima 2021

577produktów

Espadryle męskie

Espadryle to połączenie obuwia odkrytego, jak sandały, z krytym, jak tenisówki. To lekkie buty o podeszwie wykonanej z plecionki jutowej, z hiacynta wodnego lub innych naturalnych traw. Ich górna część wykonana jest najczęściej z bawełnianego płótna lub lnianej tkaniny, czasami wykorzystuje się jednak cienką naturalną skórę. Aby zapewnić im trwałość, podeszwa podklejana jest miejscowo gumą. Espadryle męskie to model butów wsuwanych, istnieją jednak również modele sznurowane, na kształt tenisówek.

Historie espadryli męskich sięga podobno tysięcy lat wstecz. Z racji tego, że są to buty wykonywane głównie z naturalnych materiałów, mogły być noszone przez ludzi już bardzo dawno temu. W jednym z muzeów archeologicznych w Hiszpanii zobaczyć można prymitywną parę espadryli, która podobno ma około 4 tysięcy lat. Espadryle były kiedyś bardzo trwałym obuwiem, dlatego w późniejszych wiekach noszone były głównie przez hiszpańskich chłopów, następnie przez żołnierzy, kapłanów oraz górników.

Chociaż espadryle są noszone przez mężczyzn głównie w krajach południowej Europy – we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, na południu Francji – coraz częściej przedostają się na światowe wybiegi mody, ale także na ulice innych państw. W klimacie, jaki serwuje nam Polska, noszenie espadryli ma oczywiście rację bytu jedynie latem. Są to buty, które sprawdzą się dobrze zarówno na wakacyjnym wyjściu na plażę, czy przechadzki po nadmorskich bulwarach czy molo, ale także w stylizacjach bardziej miejskich. Będą wyglądać świetnie w outfitach w stylu marynistycznym. Połącz je z bawełnianymi lub lnianymi spodniami w jasnym kolorze, do tego dobierz gładką koszulę, najlepiej bez wzorów. Taka stylizacja sprawi, że będziesz wyglądał zarówno elegancko jak i wakacyjnie, z nutką miejskiego casualu.