Produkty Guess, wiosna 2024

18482 produktów

Guess

Guess to amerykańska marka zajmująca się sprzedażą odzieży oraz akcesoriów. Została założona w 1981 roku przez czterech braci: Armanda, Georges’a, Maurice’a, i Paula Marciano. Bracia urodzili się w Maroku, ale wychowali w Marsylii. Swoją przygodę z branżą modową rozpoczęli już w latach 70-tych – otworzyli wtedy sieć sklepów we Francji. Biznes okazał się jednak fiaskiem. W końcu bracia Marciano porzucili 12 nieopłacalnych salonów i wyemigrowali do USA. W Stanach wpadli na nowy pomysł – postanowili dać denimowi tzw „drugie życie”, udowodnić jego modowy potencjał. Wprowadzili jeans z wyższej półki – lżejszy, mniej sztywny, bardziej zmysłowy. Tak powstała marka Guess, której produktem flagowym do dzisiaj pozostały jeansy.

Pierwsza bestsellerowa para jeansów Guess’a była obcisła i nosiła nazwę na cześć ikony kina: Marilyn. Odwołanie do seksbomby lat 60-tych idealnie wpisuje się w charakterystyczny wizerunek marki. Kampanie promocyjne epatujące erotyzmem, czarno – białe zdjęcia w klimacie retro z półnagimi dziewczynami stanowiły bardzo skuteczną reklamę dla Guessa. Nie było wówczas drugiej takiej marki. Jeansy sprzedawały się błyskawicznie – już po roku od założenia Guessowi udało się ich sprzedać za ponad 6 milionów dolarów. Udział w kampaniach Guessa wielu początkującym modelkom przyniósł sławę. Mowa tutaj o m.in. takich gwiazdach jak Claudia Schiffer, Naomi Campbell czy Anna Nicole Smith. W kolejnych latach twarzami Guessa były np. Paris Hilton oraz Gigi Hadid.

Dzisiaj marka Guess obecna jest w ponad 40 krajach świata, w tym w Polsce. Jeansy wciąż są motywem przewodnim, ale asortyment jest bardzo szeroki. Marka oferuje odzież i akcesoria dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Nie zmieniło się to, ze damskie kolekcje Guessa charakteryzuje ogromna sensualność, utrzymana jednak w granicach dobrego smaku. To marka stworzona dla kobiet, które lubią podkreślać swoją kobiecość. Projektanci Guessa śledzą najnowsze trendy i wprowadzają je do swoich kolekcji, nie zatracając przy tym charakterystycznego, wykreowanego przez lata stylu marki. Produkty Guessa przypadną do gustu wszystkim, którzy chcą poprzez strój wyrazić siebie i wyróżnić się w tłumie.

Obejrzano 60 z 18482 produktów