Kolekcja produktów H&M, wiosna 2018

Produkty H&M
0produktów

H&M

- marka H&M powstała w Szwecji w 1947 roku. Pierwszy sklep został otwarty w Vasteras i nosił nazwę “Hennes” (szwedz. jej, dla niej). Oferował wyłącznie odzież i dodatki dla kobiet. Dopiero ponad 20 lat później założyciel wykupił sztokholmski butik Mauritz Widforss i połączył obydwa projekty - w ten sposób powstał Hennes & Mauritz, obecnie jedna z największych na świecie sieci sklepów odzieżowych, oferująca ubrania i akcesoria dla kobiet, mężczyzn, nastolatków i dzieci, a od pewnego czasu także dodatki do domu. Główną dewizą sklepu jest “Moda i jakość w najlepszej cenie”. Butiki znajdziemy w 62 krajach, łącznie jest ich ponad 4,5 tys., a sieć zatrudnia około 132 000 pracowników.

Oprócz marki H&M, firma posiada dodatkowo jeszcze 5 innych brandów. Różnią się one koncepcją, odbiorcą i ceną oferowanego asortymentu. Jedynie Inditex, hiszpańska marka mająca w swojej ofercie m.in. Zarę, Stradivariusa i Bershkę, wyprzedza w światowych rankingach szwedzką sieć.

Sklep H&M wyróżnia się niezwykle bogatym asortymentem, skierowanym do osób w różnym wieku. W ofercie znajdziemy zarówno największe hity odzieżowe, inspirowane projektami topowych kreatorów mody, jak i również proste, codzienne ubrania, które powinny znaleźć się w garderobie każdego z nas. Marka posiada kilka linii odzieżowych, przeznaczonych na różne okazje, które wyróżniają się spójną stylistyką. I tak w ofercie odzieży damskiej znajdziemy np. BASIC, Divided, L.O.G.G., Premium itp.

Oprócz stałych kolekcji, raz do roku marka podejmuje współpracę ze znanym projektantem, który tworzy specjalnie na tę okazję autorską kolekcję dostępną wyłącznie w sieci H&M. Jest to zawsze duże wydarzenie w branży, a ze względu na możliwość posiadania ubrania z metką znanego domu mody w bardzo przystępnej cenie, kolekcje te rozchodzą się jak świeże bułeczki. Pierwsza współpraca miała miejsce w 2004 roku, a projekty stworzył sam Karl Lagerfeld! W kolejnych latach mieliśmy możliwość zakupić odzież z metką Stelli McCartney, Roberto Cavalli, Lanvin, Versace, Kenzo…

H&M znany jest także z zatrudniania do swych kampanii czołowych gwiazd modelingu, muzyki, kina, a nawet sportu. Są to spektakularne kampanie na światową skalę, opiewające na gigantyczne sumy.