Stylowe jeansy
typu dzwony

Jeansy dzwony są symbolem stylu hippie, boho i lat 60., 70. i 90. Przez lata wyśmiewane i zapomniane, wróciły do łask w spektakularnym stylu. Charakterystyczną cechą jeansów typu dzwony jest rozszerzana nogawka. Obecnie możemy wybierać spośród całej gamy kolorów – od delikatnych błękitów, przez mocny niebieski, aż po grafit. Amatorki jeansów wyglądających na te z drugiej ręki – poprzecierane i podziurawione też znajdą dzwony dla siebie.

W spodniach typu dzwony najlepiej będą się czuły wysokie kobiety, jednak przy zastosowaniu kilku wskazówek, śmiało mogą w nich chodzić niskie panie. Powinny być dopasowane w talii i biodrach – te z wysokim stanem nie skrócą optycznie nóg i podkreślą talię i płaski brzuch. W zależności od tego, czy będziesz je nosiła z butami na wysokim obcasie czy też płaskie, dobierz odpowiednią długość jeansów. Zakładając szpilki, dzwony powinny delikatnie na nie zachodzić, w płaskich butach nie mogą ich zasłaniać. Ten typ spodni zamaskuje obszerne biodra i masywne uda.

Najbardziej klasyczną stylizacją z dzwonami jest ta śladami Brigitte Bardot – jeansy połączone z wysokimi butami, ciemnymi okularami i kapeluszem z szerokim rondem. Chcąc uczynić stylizację w męskim stylu, sięgnij bo obszerną, białą koszulę z kołnierzykiem i marynarkę.

Jeśli kochasz festiwalowy look, do jeansów dzwonów dobierz lekką bluzę z marszczeniami – koniecznie sięgnij po tą odsłaniającą ramiona, buty na koturnie i torebkę z frędzlami. Chcąc iść nieco dalej, na włosy załóż bandanę. Równie dobrze co bandana, prezentować się będzie choker.

Chcąc być maksymalnie trendy komponując stylizację pamiętaj o czerwieni. W chłodniejsze dni sięgnij po czerwoną bomberkę, która zyskała miano must-have. Jeśli źle się czujesz w tym kolorze, wystarczy, że na ramię zarzucisz czerwoną torebkę.