Kombinezony dziecięce, lato 2021

360produktów

Kombinezony dla dzieci

Kombinezon to rodzaj jednoczęściowego ubrania, stanowiącego połączenie bluzki i spodni - w zależności od pory roku i przeznaczenia, może występować z różną długością rękawów i nogawek. Choć jeszcze niedawno był noszony wyłącznie jako strój roboczy (miał pełnić funkcje ochronne, np. przy pracach budowlanych, ogrodniczych czy rolniczych), dziś chętnie zakładają go osoby w każdym wieku i na różne okazje. Często towarzyszy nam już od pierwszych miesięcy, w wieku szkolnym idealnie sprawdza się jako wygodniejsza alternatywa dla sukienki, a dorosłe osoby noszą go w zasadzie cały rok - w wersji eleganckiej gości nawet na czerwonym dywanie. Wśród odzieży dziecięcej najpopularniejszym modelem jest kombinezon zimowy.

Kombinezon na zimę to rodzaj okrycia wierzchniego dla najmłodszych - jest dużo bardziej praktyczny niż połączenie kurtki i spodni, ponieważ stanowi lepszą ochronę przed zimnem i wiatrem. Koniecznie powinien być wyposażony w obszerny kaptur. Pod kombinezon zakładamy dziecku normalne codzienne ubranie, czyli np. getry i sweterek, dlatego też kombinezon zimowy powinien być dosyć szeroki. Kolejną zaletą tego rodzaju jednoczęściowego stroju jest wygoda zakładania go - jeśli kombinezon posiada 2 długie suwaki, będzie nam naprawdę łatwo włożyć rękawy i nogawki nawet malutkiemu noworodkowi. W komplecie mogą się znajdować także przypinane rękawiczki oraz miękkie buciki. Ważny jest także materiał - z wierzchu koniecznie niech będzie to nieprzemakalny ortalion, a od wewnątrz najlepiej sprawdzi się miękki polarek lub futerko. Dla większych dzieci, powyżej 2 roku życia, idealne będą kombinezony składające się ze spodni typu ogrodniczki oraz kurtki.

Kombinezony dla dzieci to nie tylko rodzaj wierzchniej odzieży zimowej. Sprawdzą się także na inne pory roku i mogą być noszone nawet przez dzieci w wieku nastoletnim. Ciekawą propozycją jest np. Kombinezon w formie dresu, składający się w wygodnej bluzy typu kangurka i dresowych spodni. Latem niezwykle modne są zwiewne kombinezony dla dziewczynek - są dużo wygodniejsze od sukienek, a prezentują się równie efektownie. Może być to np. model na cienkich ramiączkach, ozdobiony koronką, falbankami itp. Kombinezon to także niezwykle wygodna odzież domowa lub ciepła piżama - nawet jeśli nasze dziecko często we śnie się odkrywa, będzie cały czas dobrze osłonięte, co przy podwijającej się bluzce nie jest tak oczywiste.