Koszule męskie z krótkim rękawem, wiosna 2024

Modne koszule męskie z krótkim rękawem warto mieć w szafie w cieplejszych miesiącach. To element garderoby, który pozwala stworzyć zestawienia łączące styl casualowy z nutą elegancji. Nasz katalog oferuje modele w różnego rodzaju wzory – od kratek po hawajskie motywy – ale też gładkie eleganckie koszule męskie z krótkim rękawem. To oferta dla mężczyzn, którzy lubią dobrze wyglądać w każdej sytuacji.więcej
2260 produktów

Męska koszula z krótkim rękawem

Męska koszula, prototyp tej, jaką znamy obecnie, w przeszłości służyła za skrzętnie chowaną przed światem bieliznę. Dziś wraz z krawatem uznawana jest za kwintesencję męskiej elegancji. Może być z długim lub krótkim rękawem. W starożytnej Grecji koszule z krótkim rękawem zakładane były na gołe ciało, by chronić je przed otarciami zbroi. Średniowiecze niosło ze sobą dwa wymiary koszuli –dla elit służyła wyłącznie za bieliznę, natomiast dla chłopów i rzemieślników była jedynym okryciem wierzchnim. Pierwsze koszule z krótkim rękawem wytwarzano z lnu, wełny i konopi. Moda na koszule z krótkim rękawem nastała na dobre na początku XX wieku – zwłaszcza wśród sportowców, jednak wciąż wzbudza mieszane odczucia – jedni je kochają, a drudzy zawzięcie krytykują.

Pierwsza myśl, która zazwyczaj towarzyszy nam przy wspomnieniu koszuli z krótkim rękawem, jest koszula hawajska – ponadczasowy symbol udanych wakacji. Podstawową zasadą, jaką należy się kierować jest to, że koszuli z krótkim rękawem nigdy nie zakładamy do eleganckich stylizacji. To zdecydowane faux paux. Więc gdzie możemy sobie na nią pozwolić? .

Przy zakupie koszuli należy zwrócić szczególną uwagę na długość i szerokość rękawów. Rękaw nie powinien sięgać łokcia, ale nie może być krótszy niż do połowy bicepsa. Co do jego szerokości, to nie powinien on opinać ręki, ponieważ wtedy koszula wygląda na za małą. Rękaw powinien być zakończony mankietem. chinosy lub jeansy. Koszule z krótkim rękawem dobrze wyglądają, gdy rozepniemy dwa albo trzy górne guziki, może być ona wpuszczona w spodnie lub wypuszczona luźno. W ciepłe słoneczne dni, z lekką koszulą idealnie komponuje się kapelusz, materiałowa torba przerzucona przez ramię i pleciona biżuteria. Do tego na stopy trampki, mokasyny, a na plażę klapki.

Obejrzano 60 z 2260 produktów