Koszule w kropki, jesień 2020

Koszule w kropki są niezmiennie modne. Choć często kojarzą się ze stylem retro, mają też bardzo nowoczesne fasony. Szczególnie chętnie wybierane są koszule w kropki czarno-białe, najbardziej klasyczne, ale popularnością cieszą się też modele pastelowe i w bardziej intensywnych kolorach. Modne koszule w kropki będą świetnym uzupełnieniem biurowej stylizacji, ale też przydadzą się w mniej formalnych stylizacjach. Jaką bluzkę wybierzesz? Oferujemy ci wiele modnych wzorów!więcej
89produktów

Modne koszule
w kropki

Koszula zazwyczaj kojarzona jest z elegancją. Współczesna klasyczna koszula jest rozpinana z przodu, ma rękawy wpuszczone w mankiety oraz kołnierzyk. Koszula ma rozmaite odmiany. Można zaopatrzyć się w taką jak: koszula sportowa, wojskowa, polo, może też mieć krótkie rękawy – szczególnie jeśli chodzi o koszule męskie. Od koszuli pochodzi koszulka i jej odmiany, jak T-shirt. Ubiór damski podobny w kroju do męskiej koszuli zazwyczaj nazywany jest bluzką koszulową lub szmizjerką (z franc. la chemise). Koszula w kropki nigdy nie wyjdzie z mody. Wzór ten jest bardzo szykowny. Taka koszula kojarzona jest z dobrym smakiem. W powszechnej świadomości uruchamia wyobrażenia o stylu retro. Odpowiednio zestawiona nie wygląda staroświecko, lecz bardzo gustownie i przyciąga uwagę.

Sięgnijmy trochę wstecz i przyjrzyjmy się bliżej historii samej koszuli. Za jej pierwowzór uznawana jest prawdopodobnie tunika koczowniczych plemion z Azji Środkowej, przejęta przez Sumerów i Babilończyków, a później Semitów i Egipcjan – wcześniej nie znali oni odzieży szytej, jedynie drapowaną. Lniana lub wełniana koszula z długimi bądź krótkimi rękawami, spinana pod szyją to galijska camisa – koszula o bliskowschodnim wzorze w kształcie T, która również uznawana jest za pierwowzór naszej koszuli współczesnej.

Jak nosić koszule w kropki? Sam wzór przyciąga uwagę, więc lepiej dobierać do niego spokojne tło. Warto mieć w szafie białą koszulę w czarne kropki – zawsze dobrze się prezentuje. W zależności od zmieniających się trendów, będziesz mogła urozmaicać ją dodatkami. Dobieraj ją odpowiednio do figury – jeśli masz duże piersi, wyeksponuj dekolt. Przy mniejszym biuście szukamy wersji z falbankami lub żabotem. Koszula w kropki sprawdzi się na różne okazje – czy będzie to zwykłe spotkanie z koleżankami w knajpie, czy randez-vous z ukochanym. Doskonałym połączeniem z koszulą w kropki okażą się klasyczne cygaretki lub ołówkowa spódnica. Na to możesz narzucić taliowany żakiet, dopasowany kardigan lub sweterek z okrągłym dekoltem. Dobrze dobrane kolczyki i stylowe botki doskonale dopełnią stylizację.