Monokini, kolekcja lato 2021

556produktów

Monokini

Przez długi czas plaże wypełnione były niemalże wyłącznie kobietami ubranymi w bikini. Ostatnimi czasy jednak, jak bumerang, powraca wszystkim dobrze znany trend - monokini. Choć nazwa może brzmieć tajemniczo i budzić pewne obawy, jest to po prostu jednoczęściowy strój kąpielowy. Większości z nas, słysząc coś takiego, od razu nasuwa się na myśl nudne body, zakrywające wszystkie górne partie ciała. Owszem, tak było kiedyś. Jednak obecnie, krojów monokini jest niemalże tyle, co ziarenek piasku na gorącej plaży. Masz więc wybór, w jaki sposób odsłonisz ciało - mniej lub bardziej. Większość modeli pokazuje prawie całe plecy. Jeśli to twoje pierwsze wyjście na ostre słońce w tym sezonie, lepiej zaopatrz się w lekką narzutkę. Dzięki temu unikniesz poparzeń. Jeśli chodzi o przód kostiumu, najpopularniejsze modele to takie, które połączone są cienkim paskiem materiału, biegnącym pionowo przez środek brzucha. Taki krój lansowały Rita Ora, Stephanie Seymour czy Kim Kardashian. Jeśli chcesz, aby twoja plażowa stylizacja bardziej się wyróżniała, wybierz takie monokini, którego przód składa się ze splecionych paseczków. Mogą one zaczynać się na linii bioder lub ozdabiać dekolt. Dobierz do niego modne okulary przeciwsłoneczne. Kombinacji jest całe mnóstwo, więc nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem jedynego w swoim rodzaju, idealnego dla ciebie monokini.

Warto wspomnieć o praktycznych różnicach pomiędzy bikini a monokini. Po pierwsze, wybierając monokini, nie musisz się martwić, że cokolwiek zsunie się z intymnych części twojego ciała przy spotkaniu z silniejszą falą lub podczas skoku do basenu. Dzięki temu, że jest jednoczęściowe, monokini mocno i pewnie trzyma się tułowia. Lepiej jednak unikaj tego kostiumu w pierwsze dni wczasów. Na początku postaw na wycięte bikini, aby nie opalić brzucha lub pleców w paski.

Monokini jest fantastyczną alternatywą dla tych z nas, które nie przepadają za odsłanianiem prawie całego ciała. Ten kostium ukryje mankamenty figury lub po prostu sprawi, że poczujemy się pewniej, niż w skąpym bikini. Idealnym uzupełnieniem stylizacji z monokini będą klasyczne japonki.