Okulary damskie, zima 2023/2024

2055 produktów

Modne okulary – praktyczne i stylowe modele znajdziesz na Allani.pl

Okulary, podobnie jak większość damskich akcesoriów, mają spełniać przede wszystkim praktyczną rolę. W ich przypadku jest ona niezwykle ważna, ponieważ chronią oczy przed silnym światłem słonecznym lub zmniejszają skutki wady wzroku. Często towarzyszą kobietom każdego dnia, bez względu na porę roku i zdecydowanie poprawiają komfort życia. Inni noszą je tylko przy słonecznej pogodzie, zazwyczaj latem i wiosną, ale także zimą, np. na stoku narciarskim.

Często pomimo tego, że istnieje możliwość noszenia soczewek kontaktowych, które wydają się być dużo wygodniejsze, panie nie rezygnują z okularów. Powód tego jest prosty – okulary mogą być ciekawym dodatkiem, dzięki któremu będziesz prezentować się modnie, podkreślisz swój styl i odmienisz znacząco wygląd.

Okulary damskie – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

By prezentować się najlepiej w okularach damskich, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj oprawek oraz ich dopasowanie do Twojego kształtu twarzy. W przypadku okularów przeciwsłonecznych wybór jest łatwiejszy – obecnie wiele kobiet bawi się modą wybierając bardzo ciekawe i oryginalne modele. W ich przypadku szerokość szkieł, kolor oprawek itp. wcale nie muszą być idealnie dobrane. Najważniejsze jest by Ci się podobały, trafiały w Twój styl i spełniały swoje podstawowe zadanie, jakim jest ochrona przed światłem słonecznym.

Warto też zdecydować się na model posiadający dodatkowo filtr polaryzacji – dzięki niemu Twoje widzenie będzie miało lepszy kontrast, wyraźniejsze kolory, a odblaski słoneczne nie będą Ci przeszkadzać. Szkła takie polecane są szczególnie dla narciarzy, kierowców i osób bardziej wrażliwych na światło.

Najmodniejsze okulary damskie – stylowe propozycje dla fanek trendów

Co roku pojawia się na rynku nowy i oryginalny model okularów, zazwyczaj promowany przez konkretny dom mody a następnie naśladowany przez znane sieciówki. Istnieje też sporo kultowych wzorów, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedne z najstarszych z nich, których historia liczy kilkadziesiąt lat, to aviator i wayfarer. Początkowo produkowane były dla wojska, jak wiele innych części garderoby, skąd następnie zawitało na stałe do naszych szaf.

Kultowe lustrzanki w klasycznym srebrnym kolorze jak i wszelkich możliwych odcieniach stały się już klasyką. Koniecznie wspomnieć należy też o oprawkach typu kocie oko, clubmasterach i lenonkach. Wiele z dostępnych obecnie okularów nawiązuje kształtem oprawek do tych powyżej opisanych.

Na Allani.pl znajdziesz modele w przeróżnych kształtach, kolorach i wzorach, dlatego bez trudu znajdziesz odpowiedni model zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji.

Obejrzano 60 z 2055 produktów