Okulary damskie, lato 2022

Modne okulary

Okulary, podobnie jak większość damskich akcesoriów, mają spełniać przede wszystkim praktyczną rolę. W ich przypadku jest ona niezwykle ważna, ponieważ chronią nasze oczy przed silnym światłem słonecznym lub zmniejszają skutki wady wzroku. Wielu z nas towarzyszą każdego dnia, bez względu na porę roku i zdecydowanie poprawiają komfort naszego życia. Inni noszą je tylko przy słonecznej pogodzie, zazwyczaj latem i wiosną, ale także zimą, np. na stoku narciarskim.

Często pomimo tego, że mamy możliwość noszenia soczewek kontaktowych, które wydają się być dużo wygodniejsze, nie rezygnujemy z okularów. Powód tego jest prosty – okulary mogą być ciekawym dodatkiem, dzięki któremu będziemy prezentować się modnie, podkreślimy nasz styl i odmienimy znacząco wygląd. Dlatego tak ważne jest by zapoznać się dokładnie z modelami, które są obecnie dostępne na rynku i dobrać odpowiedni dla nas, zwracając uwagę zarówno na rodzaj oprawek jak i ich dopasowanie do kształtu twarzy. W przypadku okularów przeciwsłonecznych wybór jest łatwiejszy – obecnie wiele kobiet bawi się modą wybierając bardzo ciekawe i oryginalne modele. W ich przypadku szerokość szkieł, kolor oprawek itp. wcale nie musi być idealnie dobrany. Najważniejsze jest by nam się podobały, trafiały w nasz styl i spełniały swoje podstawowe zadanie, jakim jest ochrona przed światłem słonecznym. Warto też zdecydować się na model posiadający dodatkowo filtr polaryzacji – dzięki niemu nasze widzenie będzie miało lepszy kontrast, wyraźniejsze kolory, a odblaski słoneczne nie będą nam przeszkadzać. Szkła takie polecane są szczególnie dla narciarzy, kierowców i osób bardziej wrażliwych na światło.

Obecnie, w zasadzie co roku pojawia się na rynku nowy, oryginalny model okularów, zazwyczaj promowany przez konkretny dom mody a następnie naśladowany przez sklepy sieciowe. Istnieje też sporo kultowych wzorów, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedne z najstarszych z nich, których historia liczy kilkadziesiąt lat, to Aviator i Wayfarer. Początkowo produkowane były dla wojska, jak wiele innych części garderoby, skąd następnie zawitało na stałe do naszych szaf. Kultowe lustrzanki w klasycznym srebrnym kolorze jak i wszelkich możliwych odcieniach stały się już klasyką. Koniecznie wspomnieć należy też o oprawkach typu kocie oko, clubmasterach i lenonkach. Wiele z dostępnych obecnie okularów nawiązuje kształtem oprawek do tych powyżej opisanych. Występują oczywiście w przeróżnych kolorach i wzorach, dlatego też łatwo nam będzie dobrać odpowiedni model zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji.
4634 produktów

Obejrzano 60 z 4634 produktów