Paski męskie, zima 2022/2023

Modne paski męskie

Męski pasek to wąski, skórzany lub tkaninowy podłużny i miękki kawałek materiału, ze specjalną sprzączką, dzięki której możemy zapiąć go na wysokości bioder. Pasek wkładamy w szlufki spodni lub szortów, dzięki czemu utrzymujemy je w miejscu, w przypadku kiedy są trochę za szerokie. Paski nosimy jednak także ze względów estetycznych, np. jako stylowy dodatek do garnituru. Ciekawa klamra i faktura skóry potrafi przyciągnąć uwagę. Pasek jest zazwyczaj wykonany z grubego materiału lub kilku jego warstw. Może być stonowany lub wielobarwny, w zależności od naszego gustu i rzeczy, z którymi chcemy go zestawić.

Choć panowie często nie przepadają za ciekawymi dodatkami i ograniczają je do minimum, to modne paski męskie są niezbędnym akcesorium w szafie każdego mężczyzny. Przede wszystkim dlatego, że są po prostu praktyczne i niezastąpione. Kobiety traktują je ze zdecydowanie większą uwagą i zakładają nawet do strojów, które nie mają szlufek, jedynie w celu podkreślenia talii czy ozdobienia całości stylizacji.

Pierwsze paski pojawiły się już w epoce brązu i z biegiem lat naprzemiennie królowały i znikały z naszej garderoby, głównie ze względu na panujące trendy. Zazwyczaj były równie popularne zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Ciekawą rolę pełniły w okresie od II poł. XIX w. do I wojny światowej. Nosili je wówczas oficerowie jako element munduru, przede wszystkim w celu mocnego podkreślenia wąskiej talii i uwydatnienia szerokiej klatki piersiowej i pleców. Tak zaakcentowana sylwetka miała prezentować się niezwykle męsko i wzbudzać szacunek podwładnych.

Jaki pasek wybrać i z czym go zestawić? Na co dzień możemy sięgnąć po modele sportowe, wykonane z grubej, plecionej tkaniny lub zamszu. Jeśli jednak nosimy garniturowe spodnie lub ciemne jeansy i koszule to wybierzmy klasyczny, skórzany model w kolorze brązu lub czerni. Klamra powinna być metalowa, w srebrnym lub złotym kolorze, dopasowana do innych detali tego typu, jak np. zegarek czy spinki do mankietów. Klasyczny pasek wykonany z materiałów wysokiej jakości, o który będziemy odpowiednio dbać, pielęgnując skórzaną powierzchnię specjalnymi kosmetykami, może posłużyć nam przez wiele lat, jednocześnie pozytywnie wpływając na nasz wizerunek.
4291 produktów

Obejrzano 60 z 4291 produktów