Płaszcze skórzane

Płaszcz jest rodzajem ubrania, to dłuższe wierzchnie okrycie ciała. Jego długość sięga od bioder po kostki. Najczęściej jednak spotykamy modele przed kolano. Rola płaszcza to przede wszystkim ochrona przed zimnem, deszczem, wiatrem, a także i śniegiem. Jest idealny szczególnie podczas wiosny i jesieni. Na rynku istnieją setki modeli oraz materiałów, które wykorzystuje się do jego uszycia. Oryginalnym rodzajem jest płaszcz skórzany, który jak sama nazwa wskazuje wykonany jest ze skóry. W zależności od naszych poglądów i preferencji, możemy wybrać pomiędzy skórą naturalną a ekologiczną, czyli sztuczną. Taki płaszcz zapewnia zdecydowanie więcej ciepła w porównaniu z materiałowymi modelami, i jest też bardzo elegancki. Ubierając skórzany płaszcz wyglądamy szykownie i z klasą, lecz niestety poważniej. Jeżeli więc nie chcemy się optycznie postarzać, zrezygnujmy z jego kupna.

Płaszcz wykonany ze skóry to dobra opcja nie tylko na jesień i wiosnę, ale przede wszystkim zimę. Poprzez swoje grubsze i cieplejsze tworzywo, zapewnia lepszą izolację cieplną, i nie przemaka. Stanowi więc dobrą alternatywę dla wełnianych płaszczy i kurtek zimowych. Modele z dużym kapturem są ciekawsze, a w dodatku chronią naszą głowę i fryzurę. To praktyczne rozwiązanie dla osób zapominających ubrać czapki lub po prostu jej nie lubiących. Projektanci często wzbogacają je również futrzanymi elementami, zazwyczaj w okolicy kaptura, kieszeń i rękawów. Skórzany płaszcz to ciekawy, wyrazisty element garderoby z pazurem, który podrasuje każdą zimową stylizację! Pozwól mu grać pierwsze skrzypce i wybierz dodatki w neutralnych barwach, pasujących do kolorystyki Twojego okrycia.

Płaszcz skórzany damski świetnie wpływa na nasze ciało. Jest elementem ubioru przeznaczonym dla każdego typu figury. Dzięki swojej długości zakrywa wszelkie mankamenty sylwetki, szczególnie te w górnych partiach. Jeślii dodatkowo chcesz podkreślić swoje kształty, wybierz płaszcz z paskiem, który zaakcentuje Twoją talię, i optycznie przybliży Cię do idealnej figury klepsydry. Rada dla niższych dziewczyn - zrezygnujcie z długości maxi, gdyż odejmie Wam to cennych centymetrów. Postawcie na długość do kolan połączoną z butami na wyższej podeszwie.