Produkty Ray-Ban, lato 2024

999 produktów

Ray-Ban

Ray-Ban jest jedną z najbardziej popularnych na świecie marek zajmujących się produkcją oraz sprzedażą wysokiej jakości okularów. W swojej ofercie znana marka posiada przede wszystkim modele przeciwsłoneczne, wśród których największą popularnością cieszą się ponadczasowe Aviator, Wayfarer oraz Clubmaster. Ray-Ban oferuje także różnego rodzaju okulary korekcyjne. Znana marka cieszy się niesłabnącą popularnością, a jej produkty z chęcią wybierane są przez znane osobistości. Okulary Ray-Ban nosili m.in. Marylin Monroe oraz Michael Jackson.

Historia Ray-Ban sięga 1937 roku, a jej założycielem jest firma Bausch&Lomb. Wszystko zaczęło się osiem lat wcześniej, kiedy to zwrócono się do Bausch&Lomb z prośbą o zaprojektowanie okularów dla sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Piloci miewali problemy z bólami głowy oraz nudnościami z powodu silnego blasku słońca. I w ten właśnie sposób światło ujrzały sławne okulary Aviator, które chroniły oczy przed promieniami słonecznymi, a jednocześnie zapewniały ostrość widzenia. Niedługo później Ray-Ban wyprodukował kolejny model o nazwie Shooters, który przeznaczony był do użytku we mgle, dzięki czemu idealnie sprawdził się w przypadku wędkarstwa oraz polowań.

W 1952 roku marka Ray-Ban stworzyła jeden z najpopularniejszych modeli, czyli znany nam do dzisiaj Wayfarer. Prosty, ponadczasowy fason szybko zyskał ogromne uznanie. Słynny model wykorzystany został w wielu filmach, a ponadto nosiły go największe gwiazdy Hollywood. Ray-Ban po pewnym czasie rozpoczął także sprzedaż okularów korekcyjnych z oprawkami słynnych modeli przeciwsłonecznych, które zyskały ogromną popularność.

W 1999 roku popularna marka została sprzedana włoskiej firmie Luxottica Group, która pozostaje jej właścicielem do dziś. Sporym sukcesem Ray-Ban okazała się kampania NEVER HIDE z 2007 roku. Wystąpił w niej mężczyzna, który zgodził się wytatuować sobie na twarzy... okulary Wayfarer! Choć dla wielu osób reklama była szokująca, wywołała zamierzony efekt i z pewnością wpłynęła na popularność marki Ray-Ban.

Co charakteryzuje okulary Ray-Ban? Przede wszystkim wysoka jakość oraz proste, klasyczne oprawki. Dzięki temu produkty znanej marki wciąż pozostają niezmiennie modne i z chęcią wybierane są przez ludzi na całym świecie. W dalszym ciągu noszą je także gwiazdy, takie jak Victoria Beckham, Brat Pitt, Madonna, Kristen Stewart czy Jennifer Aniston.

Obejrzano 60 z 999 produktów