Rękawiczki damskie, lato 2021

1882produktów

Rękawiczki na narty

Narciarskie rękawice mają za zadanie nie tylko chronić ręce przed zimnem, ale też zabezpieczać przed urazami zewnętrznymi. Stąd często zawierają także dodatkowe wzmocnienia i ochraniacze. Aby jak najlepiej ochronić nadgarstek, wprowadza się coraz to nowsze technologie. Takie rękawice nie są przydatne jedynie na narty, ale też na wyprawy górskie, łyżwy czy wszelakie aktywności sportowe zimą. Przy zakupie nowej pary warto zwrócić uwagę na membranę, która ochroni nas przed przenikliwym wiatrem, będzie wodoodporna i pozwoli naszej skórze swobodnie oddychać. Jeśli poszukujemy rękawiczek na narty lub snowboard warto też zwrócić uwagę na wewnętrzne usztywnienie, które ochroni nasz nadgarstek przed złamaniem lub zwichnięciem.

Na największe mrozy koniecznie wybierzmy parę rękawic ocieploną polarem lub tzw. sztucznym puchem, bądź zaopatrzmy się w dodatkową parę cienkich, polarowych rękawiczek, jako warstwę wewnętrzną. Z zewnątrz najlepszy będzie materiał antypoślizgowy, dzięki któremu utrzymamy kijki w rękach, najlepiej obszyty odblaskowymi paskami. Koniecznie zwróćmy też uwagę na wygodny ściągacz, dzięki czemu śnieg czy zimno nie dostanie się pod spód oraz sam rozmiar rękawiczek – muszą one odpowiednio przylegać, gwarantując jednocześnie swobodę ruchu. Obecna oferta rękawic jest tak bogata, że z powodzeniem znajdziemy ulubiony wzór czy kolor oraz dopasujemy go do kurtki i reszty stroju.

Eleganckie rękawiczki

Rękawiczki towarzyszą nam już od starożytności. To okrycie dłoni, zaliczane przede wszystkim do galanterii skórzanej, ma wiele zastosowań i przyda nam się nie tylko jesienią i zimą. Bez względu na to, jaki styl preferujemy, dopierając odpowiednią fakturę i rodzaj materiału znajdziemy odpowiednią parę zarówno do sportowej kurtki, wieczorowej sukienki jak i wełnianego, zimowego płaszcza. Rękawiczki zazwyczaj zakrywają dłoń, czasem sięgają wyżej, np. do łokcia. Dłuższe modele występują już nie tylko w wersji eleganckiej – także na zimę, decydując się na okrycie wierzchnie z luźnym, krótszym rękawem, musimy zaopatrzyć się z ciepłe, długie rękawiczki.

Zobacz też, jakie jeszcze stylowe akcesoria i dodatki będą hitem w tym sezonie!

Najpopularniejsze są tradycyjne rękawiczki 5 palcowe, jednak od kilku sezonów powróciły do łask, nie tylko wśród dzieci, modele jednopalcowe oraz tzw. mitenki, czyli rękawiczki odsłaniające palce. Najcieplejsze i najtrwalsze są modele wykonane ze skóry naturalnej, najlepiej dodatkowo od spodu ocieplone polarem. Przed zimnem nasze dłonie ochronią także wełniane, kaszmirowe lub z dodatkiem angory. Fanki stylu vintage polubią również rękawiczki koronkowe, atłasowe, jedwabne i welurowe.