Sandały męskie, kolekcja lato 2022

Letnie sandały męskie

Sandały męskie od lat wywołują burzliwe dyskusje. Jedno jest pewne – warto się do nich przekonać, ponieważ latem są wybawieniem dla naszych stóp. Gdy słupki rtęci sięgają 30 stopni, nawet najbardziej oddychające buty nam nie pomogą. W przeciwieństwie do klapek, stabilnie trzymają piętę. Właśnie dlatego warto zainwestować w sandały. Ich noszenie niejednemu mężczyźnie sprawia kłopot. Jak więc nosić sandały, by czuć się komfortowo i wyglądać stylowo? Zakładając sandały, najważniejsze są nasze stopy – muszą być zadbane, ponieważ w takim obuwiu nic się nie ukryje. Cholewka sandałów, tak jak w każdym innym bucie, powinna być dobrze wyprofilowana, wyprodukowana z porządnego materiału, tak, by stopa nie ślizgała się i nie przesuwała podczas chodzenia.

Męskie sandały wyglądają dobrze zarówno w stylizacjach codziennych, jak i tych typu smart – casual. Pomimo chwilowej mody w niektórych kręgach na zakładanie skarpet, zdecydowanie lepiej ich nie nosić z sandałami. Taką zasadę opisuje nawet savoir-vivre.

Najpraktyczniej jest podzielić męskie sandały na trzy rodzaje. Pierwsza z nich to sandały eleganckie – najczęściej wykonane z zamszu lub skóry – nadają się na półformalne spotkania, do biura i nocny wypad na miasto. Dobrze wyglądają z taliowaną lnianą koszulą z długim rękawem, eleganckimi spodniami lub jeansami. Sandały typu casual (zaliczamy do nich także męskie japonki) zakładamy na plażę lub zakupy, w połączeniu z krótkimi spodenkami i T-shirtem – najlepiej kolorowym. Trzecim rodzajem sandałów są sportowe. Nadają się one do uprawiania sportów letnich, czy górskiego trekkingu. Tutaj założenie skarpetek stanowi wyjątek – nie jest wpadką. Sandały sportowe łączymy ze sportowym ubraniem lub jeansami.
843 produktów

Obejrzano 60 z 843 produktów