Spodenki męskie, zima 2022

11597produktów

Męskie krótkie spodenki

Spodenki, zwane potocznie również szortami, to po prostu krótsza wersja tradycyjnych spodni. Oczywiście od zwyczajnych jeansów czy chinosów różnią się tym, że nie zakrywają całej nogi. Sięgają zazwyczaj około kolana. Męskie wersje, jakie najczęściej możemy spotkać w sklepach są do połowy uda, przed kolano lub trochę poniżej. Damskie szorty oczywiście mogą być bardzo krótkie. Męskie, krótkie spodenki zazwyczaj nosimy wiosną i latem, kiedy pogoda jest ciepła i słoneczna i w długich spodniach jest nam po prostu za gorąco. Niektórzy mężczyźni sięgają jednak po ten typ spodni wyłącznie w trakcie wakacyjnego urlopu. Zazwyczaj z tego względu, iż krótkie spodenki to zdecydowanie ubiór o charakterze bardzo sportowym, nieformalnym. Nadają się na weekendowe wypady czy spotkania ze znajomymi na świeżym powietrzu, np. na działce czy pikniku. Nawet jeśli chcemy pospacerować w nich po mieście w letni wieczór, powinniśmy wybrać odpowiedni model. Luźne, ortalionowe czy poliestrowe spodenki nadają się tylko na rower czy jogging.

W niektórych, upalnych krajach, szorty noszone są także w wersji tzw. smart casualowej, czyli sportowej elegancji i panowie zakładają je nawet do pracy. Niestety ta sytuacja nie dotyczy krajów europejskich i podobnie jak w przypadku koszuli z krótkim rękawem, założone do eleganckiego garnituru, wybór szortów jako stylizacji do pracy będzie modową wpadką.

Modne szorty męskie

Jakie szorty wybrać, by wyglądać modnie i stylowo? Zdecydowanie powinniśmy unikać modeli typowo sportowych, uszytych z ortalionu lub szybkoschnących materiałów - są one zarezerwowane wyłącznie na siłownię, rower czy poranny jogging. Zbyt krótkie szorty to też nie najlepszy wybór - nadają się jedynie na plażę. Ze względu na to, że spodenki często nawiązują fasonem do zwyczajnych, długich spodni, najlepiej postawić na taką opcję. Jeśli na co dzień chodzimy w jeansach lub chinosach, zaopatrzmy się po prostu w ich krótką wersję. Podobnie sprawa wygląda ze sztruksami, bojówkami czy spodniami dresowymi. Te ostatnie są od kilku sezonów niezwykle popularne. Bawełniane, szare, melanżowe spodenki, zestawione z białym t-shirtem lub nawet koszulą z kołnierzykiem wyglądają naprawdę ciekawie. Upodobali je sobie zwłaszcza zwolennicy mody ulicznej.

Bardzo ciekawym modelem modnych spodenek męskich są te w typie chinosów, czyli lekkich, bawełnianych spodni, nawiązujących fasonem do spodni od garnituru. Najbardziej tradycyjne są w kolorze beżu lub khaki, często posiadają podwinięte nogawki, sznurek w pasie i delikatne kanty.

Obejrzano 60 z 11597 produktów