Spódnice trapezowe, lato 2021

653produktów

Spódnice trapezowe

Historia spódnicy sięga aż do czasów starożytności. Przez wieki pojawiały się różne kroje i zmieniały się długości, które były dopuszczalne w danych czasach.

Spódnice trapezowe są znane w modzie nie od dziś. Ich początki sięgają końcówki lat 60-tych XX w. Wiele trendów jest tylko przejściowych, ale spódnice trapezowe dzięki swojemu prostemu krojowi nadal goszczą w wielu sklepach. Kształt trapezu jest uniwersalny i lubiany przez kobiety bo potrafi ukryć nie jedną wadę.
W zależności od długości, spódnice trapezowe dzielą się na mini, midi oraz maxi. I tu rodzi się pytanie - jaka będzie dla nas najlepsza?

Mini spódniczki najczęściej wybierzemy na jakieś nieoficjalne wyjście typu wieczorowe spotkanie ze znajomymi. Trapezowe mini najlepiej będą prezentować się na szczupłych osobach. Możemy łączyć je z różnego rodzaju bluzkami, byle by nie były one zanadto wydekoltowane, bo nie będzie to dobrze wyglądać w połączeniu z krótką spódniczką. Długość midi będzie pasować do każdego rodzaju sylwetki. Zarówno do osoby wysokiej, jak i tej niższej. W połączeniu z elegancką koszulą może tworzyć świetny zestaw na co dzień do pracy. Długość maxi powinny wybierać osoby zdecydowanie wysokie. Niskie osoby nie będą się dobrze prezentować w tej długości. Do trapezowej spódnicy do kostek będą świetnie wyglądać buty na obcasie. Do stworzenia świeżego look’u w roli głównej z długą trapezową spódnicą śmiało możesz dodać botki z odsłoniętymi palcami (tzw. Peep toe) , a na pewno będziesz wyglądać olśniewająco!

Wybór modelu, który Ci będzie najbardziej odpowiadał zależy od Ciebie. Czasami, przełamując regułę, może się okazać, że stworzymy naprawdę fajną stylizację. Pamiętaj, że wybierając jednokolorową spódnicę trapezową , a nie tą z motywem sezonowego ozdobnika, zagości ona w Twojej szafie na długi okres i będzie na pewno przydatna w tworzeniu wielu stylizacji.