Stringi, kolekcja wiosna 2024

2145 produktów

Stringi

W 1939 roku, gdy tancerkom zabraniano występować nago, zaprojektowano dla nich specjalną bieliznę z trzech sznurków. Pomysł ten zaadaptował Austriak Rudi Gernreich w 1970 roku, wręczając swojej przyjaciółce taką bieliznę w prezencie ślubnym. Od tego czasu zapotrzebowanie na stringi wciąż rośnie. Początkowo na plaży można się było pokazywać w stringach tylko w Brazylii. Obecnie stringi stanowią około 30% ogółu sprzedawanej bielizny na światowych rynkach, jednak mimo tego, że uwielbiana jest zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, na plaży wciąż wzbudza kontrowersje.

Z racji tego, że na stringi nie potrzeba wiele materiału, projektanci od wielu lat zaskakują pomysłami, by stworzyć piękną, unikatową i jak najbardziej wyrafinowaną bieliznę. Ważny jest materiał, krój, jak i wykończenie.

Zwolenniczki stringów przekonują, że są one znacznie wygodniejsze, bo nie rolują się i nie zwijają. Dodatkowo nie odznaczają się na bieliźnie. Panie czują się w nich kobieco. Stringi to dobry wybór, gdy zakładany lekkie ubrania, np. przewiewną letnią sukienkę, spódniczkę tiulową albo kreację wieczorową.

Do wyboru mamy stringi sportowe – bawełniane – idealne na trening i dobrze wyglądają z legginsami. Stringi, zwłaszcza te koronkowe, z dodatkiem lycry są idealnym uzupełnieniem seksownej bielizny nocnej, o jakiej marzą mężczyźni.

Istnieje kilka modeli stringów. Wśród najpopularniejszych są stringi typu G, najbardziej zabudowane ze wszystkich, jako pierwsze pojawiły się na polskim rynku bieliźnianym. Posiadają materiał z przodu i z tyłu. Z kolei stringi typu C nie mają łączenia między przodem a tyłem. V stringi charakteryzują się tym, że nad pośladkami jeden pasek przechodzi w dwa, tworząc kształt litery V. Niektóre z przodu mają kokardkę, a inne na wysokości kolców biodrowych kółka, od których odchodzą paski.

Największą popularnością cieszą się stringi w klasycznych kolorach: czarnym, czerwonym, cielistym i białym. Popularne są też te w kropki, groszki, gwiazdki, kwiatki i paseczki.

Obejrzano 60 z 2145 produktów