Sukienki skórzane

Sukienka to wierzchni jednoczęściowy strój kobiecy, okrywający tułów i nogi, a często także ręce. Występuje w różnych długościach, fasonach i kolorach. Jest to podstawowa rzecz w szafie każdej kobiety. Dobrze dobrana uwydatni nasze atuty, podkreśli kobiece kształty i zamaskuje niedoskonałości. Krój dobieramy do naszej sylwetki, a barwę do urody i koloru naszych włosów. Ciekawą odmianą sukienek są te skórzane. Skóra sprawia, iż kreacja jest wyjątkowo seksowna i ponętna, dlatego należy uważać na jakie okazję postanawiamy ją wybrać. W przeciwieństwie do lateksu, nie jest modowym kiczem, jeżeli potrafimy ją nosić. Skórzane sukienki mogą być nią całkowicie pokryte, a dla mniej odważnych istnieje opcja skórzanych akcentów w formie lamówki bądź kołnierzyka. Zobacz jak nosić skórzane kreacje i skuś się na model odpowiedni dla siebie!

Niestety, skóra jest materiałem niemiłosiernym dla naszej sylwetki. Mimo, iż zazwyczaj wybieramy czarne modele, niewiele nam to pomaga, gdyż wciąż jest to tworzywo połyskujące i odbijające światło, co optycznie nas powiększa. Skóra jest dosyć przyległa, obściskuje naszą sylwetkę i uwydatnia wszystkie problematyczne sfery. Tym samym skórzane sukienki (oczywiście jeżeli mówimy o total look'u) są stworzone dla Pań obdarzonych nieskazitelną figurą modelki, której nic nie ujmą, a wręcz dodadzą. Ale uwaga, dobra wiadomość dla kobiet nie mających preferencji do chodzenia po wybiegu - wcale nie musicie rezygnować ze skóry, po prostu wybierzcie sukienki, w których jest użyta w formie ciekawego dodatku, elementu. Nie popsuje to waszego wyglądu, a na pewno doda oryginalności każdej stylizacji.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać podczas przymierzania się do zakupu skórzanej sukienki są dodatki. To podstawa. Skóra jest nie tylko problematyczna pod względem naszej sylwetki, ale i łączenia materiałów. To bardzo trudne tworzywo do współpracy, i niestety łatwo z nim o modową wtopę. Najbezpieczniejszą drogą by jej zapobiec będzie po prostu unikanie łączenia jej z innymi, mocnymi wzorami jak np. cekiny. Z kolei akcesoria jak i materiały powinny być proste, w klasycznych kolorach. Neon plus skóra zawieje tandetą.