Eleganckie damskie
szpilki

Szpilki to ulubiony model obuwia wielu kobiet! Niektóre z nas nie wyobrażają sobie bez nich żadnego zestawu - są nieodłącznym elementem, podobnie jak damska torebka. Elegancja jest więc pojęciem względnym - jeśli na co dzień nosimy wyłącznie trampki i sneakersy, każdy rodzaj szpilek jest dla nas obuwiem wyszukanym i przeznaczonym na specjalne okazje. Jeśli jednak są to nasze ulubione buty lub nie rozstajemy się z nimi, bo wymaga tego od nas biurowy dress code, to poszukiwać będziemy modeli bardziej wyszukanych, z ciekawymi zdobieniami, paskami lub wykonane z błyszczącej, lakierowanej skóry.


Na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, wybierając nowy model eleganckich szpilek? Najważniejszy jest oczywiście obcas! To od niego zależy, czy będziemy w stanie przetańczyć w szpilkach całą noc lub wytrzymać długi dzień w biurze. Nigdy nie zakładajmy na takie okazje zupełnie nowych i niesprawdzonych butów. To, że wydają nam się wygodne, wcale nie znaczy, że takie będą także po kilku godzinach. Koniecznie “sprawdźmy je” w domu, zakładając po prostu zamiast pantofli. Na początku zrezygnujmy jednak z bardzo wysokich obcasów - szpilki prezentują się elegancko nawet przy wysokości 7 cm. Oczywiście, jeśli w takich butach chodzimy na co dzień, na specjalne okazje śmiało możemy wybrać model z obcasem 9 lub 12 cm.


Czy eleganckie szpilki koniecznie muszą być drogie? Jak wiadomo, często w parze z jakością idzie wysoka cena i dobra marka. Jednak wiele kobiet narzeka nawet na buty od projektantów, które warte są tysiące euro! Wszystko zależy od kształtu naszych stóp. Może się zdarzyć, że akurat w obuwiu z najniższej półki cenowej będziemy czuć się niezwykle komfortowo, a kolor i materiał przypadną nam do gustu i będą cieszyć oko przez kilka sezonów. Jeśli jednak nasze stopy nie są przyzwyczajone do wysokich obcasów i mocno zwężanych nosków, postawmy na solidną skórę naturalną i staranne wyprofilowanie.


Eleganckie szpilki świetnie sprawdzą się na wiele okazji. Najbardziej klasyczne modele to te w kolorze czarnym i cielistym (tzw. nude). Z łatwością dopasujemy je do każdej sukienki, a w połączeniu z butami lub rajstopami w tym samym kolorze zapewnią nam optyczne wydłużenie nóg!