Produkty W.KRUK, lato 2020

4676produktów

W.KRUK

W.KRUK to najstarsza marka jubilerska w Polsce. Jej początki sięgają roku 1840. Wtedy to Leon Skrzetuski otworzył w Poznaniu warsztat – początkowo produkował na zamówienie kościołów i dworów sprzęt liturgiczny. W 1983 roku po śmierci Skrzetuskiego, przedsiębiorstwo przejął jego siostrzeniec, Władysław Kruk. To on przekształcił firmę w reprezentacyjny sklep jubilerski. Ważnym momentem dla firmy był rok 1927 - wówczas firmę przejął młodszy syn Władysława, Henryk Kruk. Wydarzenie to wyznaczyło nowy kierunek dla przedsiębiorstwa. Skoncentrowano się na produkcji luksusowej biżuterii z patyny i złota. Biżuterię zaczęto wtedy zdobić kamieniami szlachetnymi. H. Kruk wprowadził również charakterystyczne wzornictwo. Prestiż firmy wzrósł znacząco w 1936 roku, kiedy to poszerzono ofertę sklepów o słynne szwajcarskie zegarki, takich renomowanych marek jak Omega.

W czasie wojny przedsiębiorstwo przeszło pod niemiecki zarząd komisaryczny. Po wojnie, w 1945 roku Henryk Kruk odbudował rodzinną firmę. W latach 70-tych dzięki wprowadzeniu nowych technologii, rozszerzono działalność produkcyjną. Okres największego rozwoju przedsiębiorstwa nastąpił już po roku 1989, czyli po przemianach gospodarczych w Polsce. Firma szybko zaczęła otwierać kolejne sklepy, tworząc ogólnopolską sieć salonów W.KRUK. W 2004 roku W.KRUK podpisała umowę z firmą ROLEX, dzięki czemu stała się przedstawicielem i dystrybutorem najlepszej zegarkowej marki na świecie. W tym samym roku W.KRUK wprowadziła autorskie kolekcje, będące połączeniem dawnych tradycji firmy, sprawdzonych technik jubilerskich i najnowszych trendów.

W 2008 roku W.KRUK. została przejęta przez Vistule & Wólczanke – tak powstała Vistula Group S.A.. Do tej grupy należą marki: W.KRUK, Vistula, Wólczanka i Deni Cler. Obecnie W.KRUK posiada ponad 80 salonów jubilerskich na terenie całej Polski. Funkcjonuje również sklep internetowy wkruk.pl. Firma przy okazji tworzenia autorskich kolekcji często zaprasza do współpracy polskie gwiazdy. Kooperowała już m.in. z Anną Marią Jopek, Kingą Rusin i Alicją Bachledą – Curuś. Biżuteria W.KRUK to klasyka w najlepszym wydaniu, stworzona dla kobiet które cenią ciekawy design. Kolekcja z 2016 roku pełna jest symbolicznych motywów, jak listki paproci czy roślinne pędy.