Zegarki męskie, jesień 2022

Zegarki sportowe męskie

Choć zegarek naręczny jest przede wszystkim niewielkim przyrządem do mierzenia czasu i daty, dziś bardzo zwracamy uwagę na jego estetyczne walory i często głównie z tego względu decydujemy się na jego zakup. Odkąd nie ruszamy się nigdzie bez telefonu komórkowego, który zresztą może nam zagwarantować setki innych funkcji poza czasomierzem i kalendarzem, zegarki zeszły trochę na dalszy plan. Stały się przede wszystkim stylowym dodatkiem, tak jak bransoletki czy krawaty. Do wyboru mamy zegarki na pasku skórzanym, plastikowym, tekstylnym lub srebrnych i złotych bransoletach. Historia zegarków liczy już ponad 500 lat. Pierwsze zegarki kwarcowe pojawiły się jednak w sprzedaży w 1969 roku i były produkowane przez firmę Seiko, natomiast modele elektroniczne pojawiły się w latach 70’.

Obecnie niezwykle popularne są zegarki sportowe, które sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach i mogą być niezwykle przydatne dla miłośników różnego rodzaju aktywności fizycznej. Tego rodzaju modele posiadają zazwyczaj silikonowe lub kauczukowe paski, są całkowicie wodoodporne i wstrząsoodporne, wyposażone w stoper, pulsometr i kompas. Ich stylistyka bywa często bardzo ciekawa i odważna i to wyłącznie od naszego gustu zależy, na jaki sportowy zegarek się zdecydujemy.

Modne zegarki męskie

Naręczne zegarki męskie, jako stylowy, biznesowy dodatek, także podlegają sezonowym trendom. Jednak są również modele niezwykle klasyczne, które sprawdzą się na wiele okazji i mogą towarzyszyć nam przez wiele lat. Mężczyźni często traktują tę ozdobę jak symbol prestiżu, dlatego tak ważne jest, by dobrać odpowiedni model. Na co zwrócić uwagę przy zakupie męskiego zegarka i jak go łączyć w naszych stylizacjach?

Choć może się wydawać, że zegarek to bardzo drobny detal, jeśli tylko wysunie się spod mankietu naszej koszuli, może bardzo przyciągać wzrok. Powinien więc odzwierciedlać nasz gust i charakter, być elementem osobistego wizerunku. Najlepiej postawmy na model “garniturowy”, cechujący się minimalistycznym designem i złotą lub srebrną kopertą, na skórzanym pasku. Za najlepsze uznawane są zegarki mechaniczne, a najbardziej uniwersalna będzie biała lub szara tarcza. Oczywiście nie sugerujmy się tutaj nazwą - z powodzeniem możemy nosić je także do casualowych stylizacji. Jeśli nasz styl jest natomiast całkowicie sportowy, postawmy na model z tekstylną lub metalową bransoletą i tarczą urozmaiconą dodatkowymi elementami, jak np. chronograf, kalendarz, duże i kolorowe wskazówki. Warto dopasować kolorystykę zegarka do naszych innych dodatków, jak np. sprzączka od paska do spodni czy spinki do mankietów.
4300 produktów

Obejrzano 60 z 4300 produktów