Płaszcze karmelowe, kolekcja wiosna 2024

265 produktów

Płaszcze karmelowe

Płaszcze w historii noszone były jedynie przez wyższe sfery. Tylko osoby bardziej zamożne mogły sobie pozwolić na jakiekolwiek ciepłe okrycie. Chociaż dzisiaj płaszcze goszczą w szafach ogromnej części zarówno kobiet i mężczyzn, wciąż kojarzą się z klasyczną elegancją, rodem ze starego Hollywood. Uwielbiały je między innymi Marilyn Monroe oraz Grace Kelly. Obecnie, ogromną popularnością cieszą się płaszcze karmelowe. Podbiły ponownie modowy świat w latach 80., kiedy dom mody MaxMara projektuje do swojej kolekcji dwurzędowy płaszcz w tym właśnie kolorze. Współcześnie, królową karmelowego płaszcza jest bez wątpienia Kim Kardashian, która bardzo często dobiera to okrycie wierzchnie do swoich stylizacji. Dlatego jeśli kochasz modę i chcesz podążać za trendami, koniecznie zaopatrz swoją garderobę w taki płaszcz!

Jak wybrać płaszcz odpowiedni dla swojej sylwetki? Jeśli posiadasz figurę najbardziej pożądaną – klepsydrę, najlepiej będzie się na tobie prezentował model wiązany w talii, który jeszcze bardziej podkreśli wcięcie. Kobiety z figurą jabłka powinny sięgnąć po płaszcz w literę A, absolutnie należy wystrzegać się wiązań w talii i dwurzędówki. Będzie ona natomiast świetnie wyglądać na figurze kolumny. Gruszce najlepiej będzie w taliowanej dyplomatce lub modelu w literę A. Dla tych z nas, które są raczej niewysokie, najlepiej sprawdzą się płaszcze sięgające powyżej kolana.

Z czym nosić karmelowy płaszcz? Praktycznie z wszystkim, na co masz ochotę. To okrycie wierzchnie pasuje zarówno do stylizacji codziennych, casualowych, jak i do wieczorowych. Wygląda świetnie z jeansami, najlepiej lekko podartymi i podwiniętymi wokół kostki. Do tego dorzuć biały, luźny t-shirt i zamszowe botki, najlepiej w beżowym lub brązowym kolorze lub białe sneakersy. W wieczorowej stylizacji będzie pięknie wyglądał do klasycznych szpilek w szpic i ołówkowej spódnicy midi. Bez względu na to, do jakiej stylizacji dobierzesz karmelowy płaszcz, jednego możesz być pewna - będziesz wyglądała w nim niezwykle stylowo i modnie!

Obejrzano 60 z 265 produktów