Bluzki wizytowe, kolekcja lato 2021

1302produktów

Bluzki wizytowe

Bluzka wizytowa damska to odpowiednik klasycznej męskiej koszuli. Najbardziej typowy model ma długie rękawy, elegancki kołnierzyk i oczywiście zapinany jest na guziki. Nieodzownym elementem są także mankiety przy rękawach. Bluzki tego rodzaju mogą być wykonane z różnych materiałów, choć najpopularniejsze są bawełniane. Dla wielu kobiet bluzki wizytowe są podstawą garderoby - idealnie sprawdzają się na przeróżne okazje, od codziennych, po te ważne i wymagające od nas nienagannego wyglądu. Dlaczego bluzka wizytowa to tak ważny element naszych stylizacji?

Na początku warto zaznaczyć, że ubranie to kiedyś było domeną wyłącznie mężczyzn, na dodatek stanowiło element bielizny, skrzętnie chowany pod wierzchnimi warstwami. Początkowo koszule były wykonywane wyłącznie z niebarwionego lnu lub wełny. W XVI wieku zaczęto stosować pierwsze zdobienia, zwłaszcza przy kołnierzykach i mankietach, a także pojawiły się modele jedwabne. Bogate, wielowarstwowe żaboty przy dekolcie bluzki zaczęły być widoczne w codziennym stroju. Dopiero w XX wieku, za sprawą Coco Chanel, kobiety uwolniły się z obcisłych gorsetów i sporą część garderoby, w tym koszulę, zapożyczyły z męskiej szafy. Dziś strój ten jest oznaką profesjonalizmu, ale też kobiecej elegancji - w połączeniu z dopasowaną spódniczką i marynarką może prezentować się naprawdę stylowo, podkreślając nasze największe walory, a zachowując przy tym umiar i dobry smak.

Bluzki wizytowe są przede wszystkim podstawą damskiego stroju biurowego. W miejscach pracy, w których obowiązuje sztywny dress code, zazwyczaj sięgamy właśnie po klasyczną, bawełnianą koszulę na guziki w jasnym i stonowanym kolorze. Jest to baza dla damskiego garnituru złożonego z wizytowych spodni i marynarki lub garsonki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka modeli wysokiej jakości, a komponowanie biurowych zestawów nie będzie dla ciebie żadnym problemem.

Bluzka wizytowa jest też idealnym rozwiązaniem w przypadku różnego rodzaju oficjalnych wyjść, szczególnych okazji, spotkań rodzinnych itp. W takich sytuacjach mamy już większą dowolność przy wyborze rodzaju tkaniny czy fasonu. Niezwykle modne są ostatnio koszule z kopertowym dekoltem a także modele z baskinką. Bluzka wizytowa sprawdzi się nawet na imprezie w klubie - w takim przypadku postaw na czerń z dodatkiem błyszczących cekinów lub koralików!