Bransoletki, jesień 2022

Modne bransoletki
damskie

Bransoletka to część biżuterii, która noszona jest na ręce lub nadgarstku. Może także pełnić funkcję bazy, np. dla zegarka lub charmsów (ozdobnych zawieszek). Bransoletki mogą być wykonane z metalu, skóry, tkaniny, drewna, plastiku, gumy itp. Najpopularniejsze są oczywiście modele z metali szlachetnych. Dodatkowymi detalami w bransoletkach bywają muszle, kamienie ozdobne, szkiełka i kryształy. Czasami, oprócz funkcji ozdobnej, bransoletki pomagają w identyfikacji - np. noworodków w szpitalu. Jednak już w starożytności bransoletki zakładano głównie po to, by urozmaicić swój strój i manifestować niektóre wartości, np. religijne.

Obecnie w wielu kulturach bransoletki są symbolicznym elementem, świadczącym np. o stanie cywilnym, przynależności do danej grupy, ruchu czy popieraniu konkretnych akcji lub osób. Jednym z największych wydarzeń na skalę światową, w którym bransoletka odegrała kluczową rolę, była akcja Live Strong z 1996 roku, fundacji charytatywnej Lance’a Armstronga. Wykorzystano w tym celu po raz pierwszy żelowe, tanie w produkcji bransoletki, które w podobnych celach wykorzystywane są do dziś.

W ostatnim czasie najmodniejsze modele to te personalizowane, zdobione dodatkowo ciekawymi zawieszkami, czyli charmsami. Możemy je wybierać wg zainteresowań czy stylu, przypinać i odpinać, całkowicie zmieniając tym samym wygląd naszej biżuterii. Mamy do wyboru przeróżne modele, od zwierzęcych motywów, po ozdobne kamyki, kwiatki czy ulubione elementy garderoby. Bransoletki z charmsami mogą być świetnym pomysłem na prezent dla koleżanki lub dziewczyny.

Delikatne bransoletki
damskie

Minimalistyczna biżuteria jest hitem ostatnich sezonów. Wielkie kolie i naszyjniki ustąpiły miejsca cienkim łańcuszkom i ozdobnym tasiemkom. Najmodniejsze są delikatne bransoletki z subtelnymi ozdobami, takimi jak motyw nieskończoności, serduszko, geometryczne znaki czy pojedyncze koraliki. Choć z pozoru jest to bardzo drobny dodatek, potrafi dodać uroku nawet najzwyklejszej stylizacji. Taką bransoletkę możemy nosić zarówno na co dzień, jak i od święta. Jeśli natomiast nie jesteśmy fankami minimalizmu, załóżmy kilka bransoletek na raz - efekt wow gwarantowany!

Do łask powracają także ozdoby typu bangles, czyli sztywne, metalowe koła. Mogą być zupełnie gładkie, wykonane ze złota lub srebra, lub zdobione, np. kamieniami, tłoczonymi fakturami lub ciekawymi zawieszkami. Koralikowe bransoletki chętnie przywozimy natomiast z wakacyjnych wypraw - potrafią być estetyczną i unikatową pamiątką. Jeśli chcemy, by modna bransoletka była kluczowym elementem naszego looku, postawmy na szeroką, złotą bransoletę, ozdabiającą nasze przedramię. Zdobienia typu kamienie czy cyrkonie pozwolą nam na zastąpienie nią wszystkich innych dodatków.
4043 produktów

Obejrzano 60 z 4043 produktów