Buty skórzane, kolekcja zima 2022

Buty skórzane

Obuwie skórzane damskie, męskie i dziecięce to najpopularniejsze modele butów, noszone o każdej porze roku. Latem chętnie sięgamy po skórzane sandały, klapki i balerinki, wiosną nosimy obuwie sportowe wykonane ze skóry oraz półbuty i mokasyny, natomiast jesienią i zimą największym powodzeniem cieszą się botki, kozaki i trzewiki. Wyróżnić można kilka rodzajów skóry: zamsz, nubuk, welur, skóry licowane, gładkie, lakierowane, egzotyczne a także skóry sztuczne, zwane ekologicznymi. Oprócz produkcji obuwia, skóry wykorzystuje się także do szycia galanterii i odzieży, tapicerek samochodowych, mebli, okładek do książek itp.

Zalety butów ze skóry naturalnej są naprawdę bardzo duże. Po pierwsze jest to bezpieczeństwo, związane z użyciem wyłącznie naturalnych materiałów. Obuwie ze skóry ekologicznej może posiadać niestety różne toksyczne związki negatywnie wpływające na cerę i zdrowie, dodatkowo zapach butów niskiej jakości nie jest zbyt przyjemny. Po drugie jest to trwałość obuwia - te ze skóry naturalnej mogą z powodzeniem być noszone przez wiele lat. Nie możemy jednak zapominać o ich starannym i systematycznym pielęgnowaniu i czyszczeniu. Tylko dzięki odpowiednim zabiegom i dodatkowej impregnacji przetrwają wiele sezonów, nawet tych deszczowych i zimowych. Kolejna zaletą jest więc odporność na zmiany temperatury. Buty wykonane ze sztucznych materiałów mogą kurczyć się, kruszyć lub pękać pod wpływem zmian temperatury. Nie bez znaczenia jest również wygoda - jeśli często cierpimy na otarcia i pęcherze, starajmy się kupować wyłącznie buty wykonane ze skóry naturalnej. Tego rodzaju obuwie jest miękkie, elastyczne i dopasowuje się do kształtu nogi. Skóra pochłania wilgoć, dlatego też stopy się nie pocą. Na koniec warto wspomnieć też o walorach estetycznych - skóra naturalna prezentuje się dużo lepiej od sztucznej, często kojarzona jest z elegancją i prestiżem

Jeśli jednak z jakiś względów, np. ideologicznych lub finansowych, zamierzamy wybrać półbuty, kozaki lub balerinki ze skóry ekologicznej pamiętajmy, że również to tworzywo posiada swoje zalety: nie wymaga aż tak bardzo starannej pielęgnacji, nie odkształca się z biegiem czasu oraz po prostu jest tańsze. Tylko od ciebie zależy, czy wybierzesz buty ze skóry naturalnej czy ekologicznej.
289 produktów

Obejrzano 60 z 289 produktów