Buty do pracy, kolekcja zima 2023/2024

11 produktów

Buty do pracy

Pierwsze skojarzenie, gdy pada hasło buty do pracy to szpitalne klapki, jakie noszą pielęgniarki lub trapery stabilizujące kostkę, zakładane, zgodnie z przepisami BHP, przez budowniczych. Ale przecież paleta obuwia, które możemy ubierać na co dzień, do biura czy na oficjalne spotkania, jest tak różnorodna, że zasługuje na osobną kategorię.

Najbardziej oczywistym wyborem, jeśli chodzi o buty do pracy są czółenka na szpilce. Oczywiście, obcas jest wtedy niższy niż w tych egzemplarzach, po które sięgamy idąc na wesele czy imprezę sylwestrową. Niemniej jednak, szpilki dodają elegancji, nawet tym prostym stylizacjom. Wybierając je możesz śmiało zrezygnować z sukienki czy koszuli. Bardziej casualowa bluzka i spodnie rurki lub T-shirt i spódnica midi, zestawione z butami na szpilce, stworzą kreację wystarczająco elegancką na zwykły dzień w biurze. Jednak, nie każda z nas jest na tyle wytrzymała, aby mieć szpilki na nogach przez cały dzień. Dla takich osób alternatywą są czółenka na słupku. Ten rodzaj obcasa jest bardziej stabilny i nieco odciąża stopę. Przy wyborze tego rodzaju butów do pracy musimy postawić na bardziej eleganckie elementy stylizacji, niż w wersji z czółenkami na szpilce. Prosta sukienka lub elegancka bluzka i rurki zestawione z czółenkami na słupku kreują dostatecznie oficjalny strój. Jeśli jednak chcesz dodać do niego nieco elegancji, zawsze możesz wspomóc się mocniejszym makijażem - najlepiej czerwoną szminką, lub wyrazistą biżuterią. Dla wysokich kobiet, które nie chcą wciąż schylać się rozmawiając z innymi lub tych, które w obcasach przeżywają męki, idealnym rodzajem butów do pracy będą po prostu balerinki. Tutaj jednak pozostałe części kreacji muszą już być dość oficjalne. Najprostsza będzie oczywiście elegancka sukienka. Inną formą mogą być szykowne spodnie i koszula, lub spódnica i elegancka bluzka.

Pamiętajmy, że buty do pracy powinny być raczej proste, niż ozdobne. Stawiajmy więc na jakość bardziej niż na ilość. Właśnie dlatego, klasyczne lakierowane czółenka na szpilce zawsze będą dobrym wyborem.

Obejrzano 11 z 11 produktów