Śniegowce, zima 2022/2023

Śniegowce damskie

Śniegowce to rodzaj zimowego obuwia, które zostało zaprojektowane w celu ochrony stopy i łydki w trakcie mroźnej, śnieżnej lub deszczowej pogody. Buty te posiadają wysoką cholewkę, która zapobiega dostawaniu się wody i śniegu do środka oraz gumową podeszwę z głębokim bieżnikiem, która gwarantuje dobrą przyczepność na śliskich powierzchniach i nieprzemakalność. Tego typu obuwie może być nawet całkowicie wodoodporne.

Od kilku lat moda damska jest dla nas niezwykle łaskawa i śniegowce nie są już przeznaczone wyłącznie na górskie stoki. Możemy je nosić także na co dzień, tworząc oryginalne stylizacje w stylu mody ulicznej, a najważniejsze, że wraz z dobrym wyglądem unikniemy przemarznięcia!

Ciepłe, duże buty świetnie się prezentują nawet z legginsami lub grubymi rajstopami. Projektanci stanęli na wysokości zadania i mamy obecnie do wyboru mnóstwo wzorów i kolorów i na pewno znajdziemy coś w naszym stylu. Oprócz estetyki zwróćmy jednak też uwagę na takie aspekty jak materiał, z którego wykonana jest cholewka, rodzaj podeszwy, sposób łączenia materiałów i ocieplenie. By nie dać się zaskoczyć zimie, postawmy na wełnianą wkładkę, która oprócz zagwarantowania ciepła posiada też właściwości antybakteryjne. Jeśli często zdarza nam się wpadać w kałuże czy śniegowe zaspy, najlepszym materiałem zapewniającym całkowitą wodoodporność będzie PCV. Podeszwa wykonana z termoplastycznego kauczuku jest najlepszą izolacją od zimnego podłoża i jednocześnie uchroni nas przed ślizganiem się na oblodzonej nawierzchni.

Sprawdź również w naszym artykule, jakie jeszcze śniegowce wybrać i jak je nosić!

Modne śniegowce

Na szczęście od kilku sezonów możemy wyglądać modnie i atrakcyjnie nawet w trakcie największych mrozów i śnieżycy! Śniegowce, czyli nieprzemakalne i bardzo ciepłe buty z wysoką cholewką podbiły wybiegi i sieciowe kolekcje. Ich praktyczna wartość jest nieoceniona. Są świetną alternatywą dla kozaków, które nie zawsze sprawdzają się w trakcie zimowej chlapy. Dodatkowo lepiej usztywniają kostkę, są łatwe w czyszczeniu i dużo wygodniejsze.

Jeśli planujemy właśnie zakup pierwszych śniegowców, koniecznie zwróćmy uwagę na rodzaj zapięcia – rzep, regulowany ściągacz czy sznurowanie może znacznie ułatwić nam wkładanie i zdejmowanie butów. Ważne też, by buty nie były zbyt ciężkie. I choć pozornie wyglądają jak buty kosmonauty, wystarczy przyglądnąć się na zimowe kolekcje, propozycje z wybiegów i stylizacje fashionistek – one wiedzą jak je nosić, by wyglądać naprawdę stylowo. Mamy do wyboru modele matowe i błyszczące, skórzane, nubukowe czy ortalionowe, a jeśli lubimy eksperymentować z modą, zaszalejmy z intensywnym kolorem i oryginalnymi ozdobami.
4047 produktów

Obejrzano 60 z 4047 produktów