Kapcie, zima 2022

4029produktów

Kapcie damskie

Damskie kapcie, nazywane również pantoflami, to lekkie i ciepłe buty stworzone do noszenia w domu. Choć istnieje bardzo wiele różnych modeli kapci, ich wspólną cechą jest łatwość ściągania i zakładania tego typu obuwia. Pierwsze modele kapci pojawiły się w Wietnamie, już w XII wieku. Od tamtej pory stały się dla każdego z nas codziennym, nieodłącznym elementem, i choć często moda zupełnie je omijała, w ostatnich latach mocno się to zmieniło. Wraz z pojawieniem się fascynacji tzw. slow life, czyli celebrowaniem codzienności i przywiązywaniem większej wagi do zwyczajnych, pospolitych rzeczy i czynności, zaczęliśmy większą uwagę zwracać także na to, jak wyglądamy i czujemy się w naszym domowym zaciszu.

Popołudniowy czy wieczorny relaks w fotelu, z kubkiem herbaty i ulubioną lekturą, nie może obejść się bez ciepłego i wygodnego stroju, a kapcie są jednym z jego podstawowych elementów.

W zasadzie bez względu na trendy czy gust, każda z nas posiada przynajmniej jedną parę komfortowych kapci, dzięki którym, np. po całym dniu spędzonym w wysokich szpilkach, może się zrelaksować. Do wyboru mamy obecnie mnóstwo różnych fasonów kapci, takich jak np. klapki z zabudowanym przodem, klapki otwarte (np. z klamrami), pantofle typu balerinki, z wyższą cholewką, nawiązujące fasonem do grubych skarpet lub kozaków, klapki na koturnie lub niskim obcasie itp. W zależności od pory roku możemy też wybierać między miękkimi, bawełnianymi tkaninami na wiosnę i lato oraz puszystymi, futerkowymi bamboszami na najchłodniejsze wieczory.

Modne kapcie

W ostatnich latach kapcie, czyli wygodne, domowe buty, również podlegają modzie. Kupujemy je dużo chętniej, ponieważ zależy nam na tym, by także w domu wyglądać i czuć się jak najlepiej. Dodatkowo obecna oferta jest naprawdę interesująca – nie musimy już rezygnować z atrakcyjnego wyglądu na rzecz ciepła i wygody. Kapcie możemy dobrać do ulubionego szlafroka, ciepłej bluzy czy legginsów. Niesłabnącą popularnością cieszą się bajkowe i zwierzęce motywy, takie jak duże, pluszowe głowy pandy lub kota, królicze uszy, nadruki z kreskówek itp. Nie są już zarezerwowane wyłącznie dla dzieci!

Ciepłe, puszyste bambosze, w połączeniu z dopasowanymi legginsami mogą wyglądać naprawdę atrakcyjnie. W ofercie wielu sieciówek znajdziemy całe linie tematyczne domowej odzieży, możemy więc zakupić cały zestaw, łącznie z pantoflami, którego przewodnim motywem będzie np. nasz ulubiony bohater z dzieciństwa.
Jeśli nawet w domowym zaciszu nie chcemy rezygnować z wyszukanej elegancji i kobiecości, mamy do wyboru również pantofle na delikatnej koturnie lub obcasie, wykonane z błyszczącego pluszu i ozdobione charakterystycznym pomponem – w takich kapciach z powodzeniem możemy przyjmować gości.