Mokasyny damskie, lato 2022

Mokasyny

Mokasyny to rodzaj obuwia damskiego, ale i męskiego . Są to najczęściej płaskie buty (chociaż produkowane są również modele na obcasie), których cechą charakterystyczną jest zabudowanie palców sięgające do połowy stopy. Istnieje wiele modeli tych butów. Bywają formy tradycyjnie wsuwane, jak i sznurowane. Na płaskiej lub podwyższonej podeszwie. Sportowe lub bardziej eleganckie np. lakierki z ozdobnymi elementami, jak klamry, frędzle i kokardki.

Mokasyny to idealne rozwiązanie na wiosnę i lato. Najczęściej wykonywane są ze skóry naturalnej lub ekologicznej oraz materiałów typu zamsz. Zanim zdecydujemy się na wyciągnięcie z szafy letnich balerin, czy sandałów najlepiej podczas tak zwanych pór przejściowych postawić na buty sportowe i mokasyny. Są one nie tylko wygodne, ale tez funkcjonalne. Pasują do każdej stylizacji. W wersji casualowej można zestawić je z rurkami lub szerokimi jeansami, prostym t-shirtem i parką. W wersji do pracy najlepiej wybrać sukienkę taliowaną (np. w pastelowym kolorze) lub o rozkloszowanym kroju. Mokasyny sprawdzą się też przy koszuli i ołówkowej spódnicy za kolano. Natomiast przy większej okazji, warto postawić np. na małą czarna i mokasyny z ciekawym zdobienie. Idealnie prezentować będą się też z dobrze skrojonym garniturem, którego spodnie odsłonią kostki, a przez to wyeksponują buty. Wariacji na temat zestawiania mokasyn jest bardzo wiele. Warto stworzyć też własne unikatowe looki.

Historia mokasynów wiąże się z Indianami. To oni bowiem nosili pierwowzory tych kultowych butów. Były wykonywane z wyprawionej skór jeleni, łosiów lub bizonów amerykańskich. W zależności od pochodzenia plemiennego Indianina miał on buty zdobione w inny sposób. To właśnie but, a konkretnie wzór na nim, świadczył o jego pochodzeniu. Niektóre plemiona doszywały do mokasynów również wyższą cholewkę, zasłaniającą kostkę. Obecnie również można spotkać takie modele. Chociaż współczesne mokasyny początkowo produkowane były głównie dla mężczyzn, to obecnie są niezwykle popularne wśród kobiet. Są bowiem nie tylko wygodne, ale i piękne. Każdy może znaleźć model odpowiadający jego potrzebom i zmysłom estetycznym. Znajdź swój ideał!
4775 produktów

Obejrzano 60 z 4775 produktów