Trampki damskie, zima 2022

17998produktów

Trampki damskie

Trampki to obuwie w sportowym stylu, sznurowane, na gumowej podeszwie, zazwyczaj sięgające do kostki. Pierwsze firmy wytwarzające tego typu buty pojawiły się już w XIX wieku. Najbardziej kultowy model, czyli Converse All Stars, pochodzi z 1908 roku. Początkowo zaprojektowany został do gry w koszykówkę. Dzięki zaangażowaniu w promocję Charlesa „Chucka” H. Taylora, obuwie to weszło na stałe do naszych szaf. Mimo że na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci było zarówno ulubionym obuwiem zbuntowanych nastolatków, rockowych gwiazd jak i przez chwilę zostało wyparte przez pojawienie się bardziej zaawansowanych technologicznie butów sportowych, obecnie bardzo chętnie noszone jest przez osoby w każdym wieku i bez względu na płeć, a czołowi producenci, których historia liczy już prawie 100 lat, nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Najpopularniejsze są oczywiście sznurowane trampki w jednolitym kolorze, np. białym, czarnym lub czerwonym, których podeszwa wykonana jest z białej gumy, a na cholewce mają nadruk charakterystycznej gwiazdki. Co sezon pojawiają się też modele, których wzory zgodne są z obecnymi trendami – pastelowe odcienie, zwierzęce motywy czy ćwiekowe aplikacje, to tylko niektóre z nich.

Tenisówki damskie

Tenisówki to sportowe buty płócienne na płaskiej, gumowej podeszwie. Ich cholewka zazwyczaj sięga poniżej kostki, ewentualnie maksymalnie tuż nad nią.

Nazwa tenisówki pochodzi oczywiście od tenisa – głównie przez jego graczy były kiedyś zakładane. Jedną z pierwszych firm, która rozpoczęła masową produkcję tego typu obuwia (1917 r.), była amerykańska marka Ked’s. Można więc stwierdzić, że historia klasycznych tenisówek liczy już 100 lat. Firma świetnie prosperuje także dziś, jej buty cieszą się niesłabnącą popularnością, a ambasadorką marki jest sama Taylor Swift! Najpopularniejsi producenci sportowych tenisówek to obecnie Adidas, Nike, Puma, Reebok i oczywiście Converse, choć obuwie tej ostatniej ściślej określić można mianem trampek.

Damskie tenisówki zakładamy bardzo chętnie na co dzień, zarówno do pracy (jeśli wymogi co do stroju nam na to pozwalają), jak i na spacery czy wycieczki. Jest to także jeden z ulubionych modeli fashionistek. Białe tenisówki wyglądają świetnie zarówno z czarnymi rurkami jak i szortami czy sukienką. Oprócz modnego wyglądu gwarantują również oczywiście komfort i wygodę. Zapewne wiele z nas, gdyby nie niekorzystne warunki pogodowe, nosiłaby je przez cały rok.

Zobacz też, jakie jeszcze sportowe buty są obecnie najmodniejsze!

Obejrzano 60 z 17998 produktów