Buty sportowe damskie, lato 2022

Buty sportowe damskie

Pierwsze buty sportowe zaczęły pojawiać się na rynku dopiero w drugiej połowie XIX wieku. Pierwotnie zaprojektowane zostały dla graczy tenisa, krokieta oraz dla żołnierzy armii brytyjskiej. Historia największych sportowych marek, które przetrwały do dziś i są rozpoznawalne na całym świecie, zaczyna się dopiero w XX wieku, a zwłaszcza w jego II połowie. Głównym atutem pierwszych, sportowych modeli, była gumowa podeszwa, która miała zagwarantować większą wygodę i zredukować głośny stukot o podłoże. W latach 70’, wraz ze wzrostem popularności aktywności fizycznej, zaczęły pojawiać się modele zaprojektowane wyłącznie do biegania, gry w piłkę, fitnessu itp. Od tamtej pory też gwałtownie zaczęła rosnąć popularność sportowych butów, noszonych jako obuwie typu lifestyle, czyli na co dzień: do pracy i szkoły.

Obecnie każdy, kto zamierza uprawiać jakikolwiek sport i zaczyna kompletować niezbędną garderobę, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniej pary. Koniecznie należy zwrócić uwagę nie tylko na dyscyplinę sportową, ale także na dokładne dopasowanie konkretnego modelu do naszej stopy. Jeśli poświęcimy na ten wybór trochę czasu, na pewno unikniemy kontuzji i będziemy z przyjemnością wstawać codziennie na poranny jogging.

Bez względu na to, jak bardzo wyszukane będą nasze oczekiwania, w obecnej ofercie z pewnością znajdziemy nie tylko wygodną i idealnie dopasowaną do naszej stopy parę, ale też zaspokoimy nasze estetyczne potrzeby.

Modne sportowe buty

Sportowe buty na płaskiej podeszwie idealnie sprawdzają się przy uprawianiu wszelkiego rodzaju sportów czy w trakcie pieszych wędrówek. Od lat jednak ich popularność rośnie także w modzie casualowej. Widać to szczególnie w najnowszych trendach, w których ważne miejsce zajmują modne sportowe buty. Z naszego artykułu dowiesz się, które są hitem tego sezonu! Ostatnie lata to wręcz triumf tak zwanych sneakersów, o czym przekonać się możemy obserwując paryskie wybiegi, blogosferę czy modę uliczną. Nawet zagorzałe zwolenniczki wysokich szpilek zaczęły nosić kolorowe tenisówki, z powodzeniem łącząc je nawet z sukienkami i spódnicami.

Jeśli dopiero zaczynamy kompletować naszą garderobę lub planujemy jej odświeżenie, w pierwszej kolejności postawmy na kultowe, białe sneakersy. Do wyboru mamy zarówno lekkie, siateczkowe czy tkaninowe modele, jak i skórzane, na wyższej podeszwie. Tego typu model będzie pasował w zasadzie do wszystkiego – fashionistki uwielbiają go nosić w zestawach typu total black lub w połączeniu z jeansami i bomberkami.
Jeśli jesteśmy otwarte na modowe eksperymenty i mamy ochotę trochę zaszaleć, koniecznie przeglądnijmy ofertę kolorowych sneakersów. Są hitem już od kilku sezonów, nosimy je przez cały rok i łączymy zarówno ze zwykłymi rurkami, jak i tiulowymi spódnicami i ołówkowymi sukienkami.
33450 produktów

Obejrzano 60 z 33450 produktów