Buty treningowe, lato 2022

Buty treningowe

Dla osób aktywnych podstawą są dobrze dobrane buty, odpowiednie do rodzaju aktywności fizycznej. Odkąd Jane Fonda zrewolucjonizowała trening dla kobiet, stawiając na siłę, wytrzymałość i rozciągnięcie, świat fitness niebywale się rozwinął. Wraz z rosnącym zainteresowaniem taką formą aktywności, zaczęły powstawać specjalnie dostosowane ubrania i obuwie. Jakie powinno więc być obuwie do ćwiczeń fitness, by trenować bezpiecznie i komfortowo, a do tego wyglądać stylowo?

Buty treningowe należy kupić o pół rozmiaru większe, niż te do codziennego chodzenia - muszą być zrobione z oddychających materiałów, gwarantujących przewiewność stopy. Aby zagwarantować stabilizację, lepiej sięgnąć po buty sznurowane, ponieważ zapewniają one nieprzesuwanie się stopy podczas ruchu – co za tym idzie, ryzyko kontuzji mocno spada. Najważniejszym elementem obuwia jest podeszwa – w butach treningowych cechuje się lekkością i można ją bez trudu wyginać w łuk. Najnowsze modele mają wbudowaną w podeszwę wkładkę żelową lub poduszkę powietrzną, co amortyzuje wstrząsy i odciąża stawy – w szczególności największy staw w naszym ciele – kolanowy. Z tego względu należy bezwzględnie zapomnieć o ćwiczeniu w tenisówkach. W sytuacji, gdy wcześniej miałyśmy kontuzję stawu skokowego, czyli np. skręciłyśmy kostkę, albo nasze treningi są dynamiczne, z dużą ilością podskoków, wykroków i wypadów – warto wybrać obuwie sięgające za kostkę, które ją usztywnią. Dobrze, gdy w podeszwę wypełniają wkładki antypoślizgowe, zwłaszcza, gdy ćwiczymy w zamkniętym pomieszczeniu, ponieważ podłoga szybko staje się wilgotna albo całkiem mokra.

Obecnie dostępne są buty w szerokim spectrum kolorystycznym i wielu wzorach. Zwróćmy jednak na nie uwagę dopiero po dopasowaniu funkcjonalności obuwia. Buty, które podobają się nam wizualnie, mogą być dodatkową motywacją do ćwiczeń – zwłaszcza te w żywych, ciepłych odcieniach – soczystej pomarańczy, żółtego. Ciekawą propozycją są te z nadrukami, np. galaktyki. Buty mogą zarówno być uzupełnieniem kolorystycznym, jak i przełamywać ją. Trendem o rosnącej popularności jest łączenie wzoru i koloru stanika sportowego z butami treningowymi.
438 produktów

Obejrzano 60 z 438 produktów