Buty oxfordy, kolekcja lato 2024

294 produktów

Buty oxfordy

Oxfordy, inaczej wiedenki to klasyczny model buta męskiego, charakteryzujący się przyszwą, gdzie dwie boczne części sznurowadła są wszyte pod spód przyszwy. Reprezentują jeden z najbardziej eleganckich rodzajów obuwia. We Francji nazywane są richelieu. Niezwykle dostojne, wprost doskonałe do garnituru. Zbyt wystrojowe dla stylu casualowego. Istnieje także ich damska odmiana – oxfordki.

Sprawdź też w naszym artykule, jakie buty są hitem sezonu!

Klasyczne sznurowane półbuty – czyli naszeoxfordy i oxfordki, powróciły do mody ze względu na zainteresowanie trendami z lat dwudziestych i trzydziestych. Oxfordy to totalny must have osoby, która ucieka w swoich stylizacjach w klimaty retro. To buty, które powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety i każdego mężczyzny – idealne na okoliczności formalne, które wymagają eleganckiego ubioru. Najbardziej klasyczna forma wiedenek to czarne obuwie ze skóry licowej, na skórzanej podeszwie. Przeznaczone są w głównej mierze na specjalne okazje, do garnituru. Wskazane do wyboru dla mężczyzn na ich własną uroczystość ślubną. Występują przeróżne wersje kolorystyczne oxfordów. Także istnieją rozmaite materiały, z których buty są zrobione. Mogą być ze skóry licowej, ale także z zamszu. Te drugie uchodzą za najmniej formalne, tak więc można stosować je także do stylizacji casualowych. Istnieje również zależność między kawałkami skóry, z której uszyty jest but, a ich przeznaczeniem na oficjalne okazje. Im więcej części pokrytych skórą, tym buty bardziej eleganckie. Duże znaczenie ma także delikatność konstrukcji buta, która czyni je bardziej wyrafinowanymi.

Oxfordki damskie mogą być również na obcasie lub solidnym słupku. Jeżeli jesteś fanką butów wysokich, to oxfordki również możesz znaleźć w takiej wersji. Buty w swoim założeniu są stabilne i wygodne , mają zapewniać jak największy komfort. Jeśli jeszcze nie masz ich w swojej szafie, to czas się w nie zaopatrzyć. Pokochasz ich klasę i szyk, co sprawi, że na pewno nie skończy się na kupieniu tylko jednej pary.

Obejrzano 60 z 294 produktów