Buty męskie zamszowe, kolekcja wiosna 2024

803 produktów

Modne zamszowe
buty męskie

Zamsz to wyprawiona skóra zwierzęca, która nie posiada części licowej. Jest miękka, chłonna i ciągliwa, posiada naturalną barwę żółtokremową lub jest sztucznie barwiona. Coraz częściej wytwarza się również zamsz sztuczny – skóropodobny, przypominający ten prawdziwy. Zamsz to skóra naturalna, dlatego posiada podobne właściwości jak każda inna. Różni się od licówki sposobem wyprawienia, co wpływa na specyficzny wygląd ubrań zamszowych. Jednakże, podobnie jak inne skóry, należy impregnować go przed wilgocią i chłodem w czasie zimy, a latem chronić przed kurzem.

Rozwój przemysłu związanego z wytwarzaniem zamszu w Polsce sięga XV/XVI wieku. Zamsz kojarzony jest przede wszystkim z latami 70. XX wieku. Właśnie wtedy przypadł okres jego świetności. Obuwie zamszowe to nonszalancja i elegancja. Obecnie ten rodzaj naturalnej skóry możemy spotkać pod każdą postacią. Modne są zamszowe buty, zamszowe płaszcze i zamszowe kurtki. Materiał sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. W chłodniejszej porze roku bardzo stylowe są zamszowe buty, zarówno dla pań, jak i dla panów. Najczęściej spotykanym i najmodniejszym kolorem, jeśli chodzi o męskie buty zamszowe, to czarny lub brąz. Buty stanowią wizytówkę mężczyzny. Kobiety bardzo cenią sobie dobrze dopasowany każdy detal garderoby u swojego wybranka. Także w pracy obuwie świadczy o swoim użytkowniku. Zamszowe buty to przede wszystkim elegancja i klasa, które są obowiązkiem w szafie każdego pana – obuwie z zamszu lub nubuku (z wyglądu bardzo przypomina zamsz, ale jest trochę gładszy) to totalny must have!

Z czym łączyć buty zamszowe? Wiele jest kombinacji i wariantów. Wszystko zależy od okazji i Twoich preferencji. Spróbuj dobrać zestaw z ciepłych miękkich ubrań o matowej fakturze. Do tego czarna marynarka i voilà – mamy gustowną stylizację. Możesz też udać się w nieco inne wykorzystanie zamszu w obuwiu. Modne jest łączenie materiałów, szczególnie jeśli mamy do czynienia z tymi naturalnymi. Postaw na połączenie skóry licowej i zamszu w Twoich butach, dzięki czemu zyskasz jeszcze więcej elegancji i stylowego wyglądu. Obuwie będzie dobrze prezentowało się z klasyczną białą koszulą lub innymi jej wariantami.

Obejrzano 60 z 803 produktów