Buty trekkingowe męskie, lato 2021

3031produktów

Obuwie trekkingowe
dla mężczyzn

Obuwie trekingowe dla mężczyzn to wygodne i praktyczne buty wykonane zazwyczaj ze skóry, o właściwościach wodoodpornych lub wodoszczelnych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, dostosowanych w zależności od pory roku i warunków, w jakich zamierzamy ich używać. Wyodrębnić można zwłaszcza 3 typy obuwia trekkingowego: obuwie all train, klasy Hiking i klasy Trekking. Największą popularnością cieszą się te pierwsze z nich - są to bowiem buty, które oprócz leśnych spacerów i dłuższych wycieczek idealnie sprawdzają się także w trakcie codziennego chodzenia po mieście. Wielu panów nie wyobraża sobie innego modelu w trakcie deszczowych i śnieżnych miesięcy.

Zaopatrując się w buty trekkingowe na co dzień, warto zwrócić uwagę by były one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Mają nam przecież posłużyć także w deszczu i śniegu. Mogą to być. np. lekkie materiały sztuczne, połączone ze skórą zamszową. Istotną cechą jest także taki dodatek jak membrana wodoodporna. Elementy z przewiewnej siateczki mesh będą natomiast niezastąpione, jeśli poszukujemy butów na wiosenne wędrówki.

Buty trekkingowe w góry

Buty trekkingowe zostały zaprojektowane w celu ochrony stopy i kostki w trakcie górskich spacerów na świeżym powietrzu oraz innych tego typu aktywności, np. wspinaczki. Są podstawowym elementem ekwipunku każdego wędrowca i to one determinują, ile kilometrów możemy przejść bez urazów i kontuzji. Bardzo ważne jest, by przy zakupie butów zwrócić uwagę na ich odpowiednie dopasowanie do stopy, rodzaj użytych materiałów i grubość podeszwy. Do butów trekkingowych powinniśmy też dobrać specjalne skarpetki, które uchronią naszą stopę przed otarciami i sprawią, że będzie skutecznie oddawać ciepło.

Przed zakupem butów koniecznie powinniśmy się zastanowić, w jakich warunkach i jak często zamierzamy je wykorzystywać. Zupełnie inne modele sprawdzą się na letnie spacery, a inne na zimowe. Ważne też, ile godzin zamierzamy spędzać na szlaku: czy będzie to zaledwie kilkugodzinna, piesza wycieczka, czy wielodniowa wyprawa. Nie bez znaczenia jest też rodzaj podłoża: błota, skały czy polne drogi. Dzięki dokładnemu dobraniu odpowiedniego modelu będziemy mieć pewność, że nie pośliźniemy się na mokrej nawierzchni, noga nie będzie się przegrzewać czy marznąć i nie będziemy zmuszeni zakończyć nagle naszej wyprawy, z powodu bolących otarć i odcisków. Buty górskie, które są zbyt luźne lub zbyt obcisłe mogą nawet doprowadzić do takiej kontuzji jak skręcenie stawu skokowego, dlatego też koniecznie poświęć sporo uwagi w trakcie wyboru odpowiedniego modelu.