Kapcie męskie, lato 2021

515produktów

Stylowe kapcie męskie

Kapcie to rodzaj obuwia, który nosimy w domu. Może występować w wielu różnych fasonach, takich jak klapki, japonki, mokasyny czy wełniane bambosze. Pantofle, bo taką nazwę używa się w wielu regionach Polski, mogą mieć standardową, gumową podeszwę lub lekką, tekstylną bądź piankową. Ze względu na warunki, w jakich je nosimy, mogą być wykonane z cienkich tkanin, delikatnej skóry lub futerka i nie posiadać właściwości wodoodpornych. Stylowe kapcie to obowiązkowy element naszej domowej garderoby.

Ostatnio coraz częściej zwracamy uwagę także na to, co nosimy w domowym zaciszu. Zdaliśmy sobie sprawę, że najlepiej zrelaksujemy się wtedy, kiedy wokół nas będzie panował porządek i sami ze sobą będziemy się dobrze czuć. Dlatego też kiedy wracamy do domu po ciężkim dniu pracy, bardzo chętnie wkładamy wygodny, bawełniany dres oraz komfortowe pantofle. Estetyka naszego stroju jest niezwykle ważna. Stylowy mężczyzna powinien wyglądać schludnie także “po godzinach”. Nasz wygląd odzwierciedla przecież charakter. A kto wie, może nagle wpadną niezapowiedziani goście? Wieczorny relaks na kanapie, zwłaszcza chłodną, zimową porą, w towarzystwie ulubionej lektury i gorącej herbaty nie obędzie się bez futrzanych lub wełnianych kapci, które zagwarantują naszym stopom ciepło i wygodę.

Jakie modele są obecnie dostępne w ofercie sklepów i jaki będzie dla nas najlepszy? Przede wszystkim kapcie męskie różnią się między sobą grubością i z pewnością inne będziemy woleli nosić latem, a inne zimą. W cieplejszych miesiącach roku idealnie sprawdzą się odkryte klapki, takie jak japonki, klapki medyczne, skórzane czy tzw. basenowe. Ich największymi zaletami jest oczywiście lekkość i przewiewność. Japonki i sportowe, gumowe lub piankowe klapki najlepiej nosić na gołą stopę. Mogą one posiadać specjalną wkładkę masującą, z drobnymi wypustkami. Ze względu na sztuczne tworzywo z którego są wykonane, są bardzo odporne na zniszczenia, rozciągnięcia czy odgniecenia. Natomiast klapki medyczne to skórzane pantofle na grubszej, wyprofilowanej podeszwie. Często posiadają klamerkowe zapięcia, a ich środek jest dostosowany do kształtu stopy i dosyć twardy. Inna ich nazwa to klapki ortopedyczne. Do wyboru mamy również klapki skórzane, chyba jedne z najbardziej klasycznych kapci. Jeśli stopa bardzo nam nie marznie, z powodzeniem możemy je nosić także zimą, w zestawieniu z grubszymi skarpetami. Gładka, czarna lub brązowa skóra, zawsze prezentuje się stylowo.

W najchłodniejszych okresach roku zdecydowanie najlepiej postawić na ciepłe, wełniane kapcie. Mogą być to klasyczne, pełne bambosze lub z otwartą piętą, jak klapki. Ich największą zaletą jest jednak materiał, z którego są wykonane. Naturalna wełna, np. merynosa, ma niezwykłe właściwości ocieplające, a co najważniejsze, odprowadza też ciepło na zewnątrz, więc nasza stopa nie będzie się pocić.