Buty sportowe męskie, lato 2022

Modne buty sportowe
dla mężczyzn

Obuwie sportowe, od kilku sezonów, przeżywa swoją drugą młodość. Można nawet stwierdzić, że mamy do czynienia z dosyć dużym przełomem. Sportowe buty, zaprojektowane do biegania, gry w tenisa, piłkę czy górskich wędrówek weszły na stałe do naszej codziennej garderoby. Ich fasony i kolorystyka z roku na rok coraz bardziej zaskakują. W modzie ulicznej możemy nawet odnaleźć stylizacje, w których barwne, rzucające się w oczy tenisówki zestawione są z eleganckim garniturem. Jak więc wykorzystać w swojej szafie ten odważny trend, by wyglądać modnie i nie zaliczyć stylizacyjnej wpadki?

Przede wszystkim warto pamiętać, że niektóre modele butów sportowych ciągle zarezerwowane są tylko do określonych warunków. Korki, buty narciarskie, kolarskie czy wspinaczkowe to zdecydowanie nieodpowiedni materiał na modny look. Przeglądając ofertę modnych butów sportowych dla mężczyzn warto natomiast zwrócić uwagę na fasony typu lifestyle, czyli wygodne sneakersy, stworzone do spacerów po mieście.

Jakie jeszcze buty męskie będą na topie w tym sezonie? Sprawdź nasz przegląd najbardziej stylowych modeli!

W zasadzie każda sportowa marka, nawet taka, która specjalizuje się w butach do biegania, ma również w ofercie obuwie codziennego użytku. Wybór odpowiedniego koloru i fasonu zależy już oczywiście od naszego gustu i stylu. Osoby lubiące modowe eksperymenty chętnie wybiorą intensywne, soczyste kolory i zdobioną cholewkę. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami klasyki, postawmy na obuwie czarne lub granatowe, dopasowane kolorystycznie do naszych spodni lub nieśmiertelną biel. Białe sneakersy, zestawione z jeansami lub nawet czarnymi spodniami to zawsze sprawdzone rozwiązanie.

Męskie buty sportowe

Buty sportowe to jeden z tych modeli, który każdy z nas powinien mieć w swojej szafie. Nawet jeśli nie jesteśmy zwolennikami uprawiana sportów, wygodne sneakersy przydadzą się na dłuższy spacer, wycieczkę czy rekreacyjną jazdę na rowerze. Męskie buty sportowe podzielić możemy na obuwie lifestyle’owe, czyli zaprojektowane do codziennych spacerów, oraz obuwie specjalistyczne, które różni się cholewką i podeszwą w zależności od jego przeznaczenia.

Jednym z najczęściej kupowanych modeli obuwia jest oczywiście obuwie biegowe. Jeśli jogging to nasza pasja, lub jeśli zetknęliśmy się z porannym treningiem na fali mody na zdrowy tryb życia to zapewne wiemy, jak ważne jest kupno odpowiednio dobranej pary. Niedopasowane obuwie może powodować otarcia, odciski a nawet niebezpieczne kontuzje! Planując więc kupno nowej pary butów do biegania czy na siłownię zwróćmy więc uwagę na kilka czynników. W zależności od typu podbicia naszej stopy, mamy do wyboru modele ze stabilizacją, systemami podtrzymującymi lub amortyzującymi. Druga ważna cecha to oczywiście rodzaj podeszwy - np. buty trailowe sprawdzą się przy biegach po ścieżkach, kamieniach i błocie. Istotne też, by nie były zbyt mocno dopasowane, by stopa nie była ściśnięta. Najważniejsze oczywiście, by były po prostu wygodne - bez tego nawet najbardziej zaawansowane systemy amortyzacji nie będą miały sensu.
21724 produktów

Obejrzano 60 z 21724 produktów